verze pro tisk

Zajímavá místa ve Zlínském kraji

15. prosinec 2014

Rovinaté Hanácko, valašské kopce, jedinečné Slovácko. Zlínský kraj vytváří pestrobarevnou mozaiku přírodních krás, historických památek i technických zajímavostí. Přinášíme bleskový výčet několika z nich, třeba se vám budou hodit, až budete ubytování v některém z hotelů na Zlínsku.

Správním sídlem Zlínského kraje je Zlín, město hýčkající odkaz podnikatele Tomáše Bati, především moderní a zároveň romantické svou polohou mezi Vizovickými a Hostýnskými vrchy. S dětmi tady můžete navštívit zámek a zoologickou zahradu Lešná.

Ubytujte se na Zlínsku a vychutnejte si ten krásný kraj

Přirozenou tepnou kraje je řeka Morava lemovaná v délce několika desítek kilometrů Baťovým plavebním kanálem ideálním k různě dlouhým vyjížďkám. Mnohem méně známým vodním dílem je údolní nádrž Bystřička ukrytá v kopcích nad Valašským Meziříčím. Koupání tady je už sto let báječné.

Asi nejznámějším místem Zlínska je Kroměříž, jejíž Květná zahrada zdejšího zámku je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Větrný mlýn Smolkův Větřák v Jalubí sice takové slávy nedosahuje, přesto jeho návštěva stojí za to taktéž.

Náš tip: Jaké luxusní hotely najdete v sousedním Olomouckém kraji?

Především v létě se vyplatí vyrazit do vsetínské hvězdárny, naopak po celý rok je na co se dívat v takzvaném česko-slovenském pohyblivém Betlému umístěném v obci Horní Lideč. A jen tak namátkou, nezapomeňte ani na skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, na lázně Luhačovice či na honosný zámek Buchlovice.

Katalog luxusních hotelů ve Zlínském kraji si prohlédněte zde.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!