verze pro tisk

5 tipů na wellness pro náročnější klienty

10. duben 2019

Také byste si rádi dopřáli horký dech finské sauny, pohlazení masážních bazénků či konejšivé šumění zážitkové sprchy, to vše v příjemném prostředí lázeňského areálu, který obklopuje krásná příroda? Nechte si poradit od specializovaného portálu E-lazne.eu a inspirujte se pěticí tipů na lokality, kde si prvotřídní wellness vychutnáte celým tělem i duší.

Mariánské Lázně

Za symbol perfektního odpočinku s pestrou paletou ozdravných procedur a pětihvězdičkovým servisem lze považovat západočeské lázně. Vyzkoušejte například léčivou sílu desítek vodních zřídel v čele s Křížovým pramenem (léčba onemocnění zažívacího ústrojí) a Rudolfovým pramenem (léčba osteoporózy) v Mariánských Lázních. Projděte se lázeňskými sady, novobarokní kolonádou Maxima Gorkého a nezapomeňte ani na slavnou zpívající fontánu.

Lednice

Další mimořádné místo představuje Lednicko-valtický areál, který díky svým nesčetným krásám tvoří součást světového dědictví UNESCO. V jeho srdci se nacházejí lázně Lednice, nabízející rehabilitační bazén, saunu, odpočinkovou místnost, dvojici klimatizovaných tělocvičen, posilovnu, solárium a novou kolonádu. Jedinečným způsobem tady spojíte relaxaci, pohyb na čerstvém vzduchu a poznávání památek.

Luhačovice

Výtečné služby vás čekají též v Luhačovicích, což se ovšem od největších a nejznámějších moravských lázní očekává samozřejmě. Lázně Luhačovice zahrnují jedenáctku hydrogenuhličitano-chlorido-sodno-jodových pramenů (včetně proslulé Vincentky) s teplotou mezi 10 a 14 stupni Celsia. Jeden den si určitě vyhraďte na výlet na skvostný pohádkový zámek Nový Světlov.

Bělohrad

Tak trochu opomíjené, přesto nadstandardní jsou lázně Bělohrad v Podkrkonoší. Nový komfortní Spa resort Tree of Life (Strom života) přináší vyváženou kombinací tradice stoletých lázní, přírody a pohodlí luxusního hotelu. Kromě zábalů ze zdejší slatinné rašeliny s pozitivním vlivem na bolesti svalů a kloubů můžete využít i unikátní zónu Exotic Spa s krásnou mozaikou, parními lázněmi, whirlpoolem a originálními procedurami.

Piešťany

Na závěr jsme si nechali nabídku zahraničních lázní, byť Slovensko za příliš velkou cizinu považovat nelze. „Kúpele“ u našich východních sousedů se však těší mimořádnému renomé, proč tedy nevyzkoušet například proslulé lázně Piešťany pod malebnými svahy Považského Inovce. Léčí se tady především choroby revmatického původu.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!