verze pro tisk

Ani Špindl, ani Pec, v zimě viva Monínec

9. červen 2023

Lyžovat se u nás jezdí do Krkonoš, Jizerek, na Šumavu nebo do Jeseníků. Ale sjezdovka na okraji Středních Čech? Přesto, že to zní málo pravděpodobně, pouhých 70 kilometrů jižně od Prahy leží areál Monínec (Sport relax centrum Monínec), jehož součástí je také stejnojmenný lyžařský areál.

Areál Monínec se nachází v nadmořské výšce od 500 do 700 metrů na svazích Javorové skály ve Vlašimské pahorkatině. Je to u obce Jetřichovice nedaleko města Sedlec-Prčice ve Středočeském kraji. Je snadno dostupný po silnici, dálnice D3 vede asi 15 kilometrů od něj.

Léto a zima na Monínci

Jádrem areálu Monínec je 1 200 metrů dlouhá, osvětlená sjezdovka. Obsluhuje ji výkonná čtyřsedačková lanovka a další vleky. V nabídce je také půjčovna vybavení, dětská lyžařská školička, relaxační zóna a snowpark.

Monínec, to však nejsou jenom zimní radovánky. Spoustu zábavy si tady užijete po celý rok. K dispozici je několik desítek kilometrů cyklotras včetně kompletního zázemí se servisem a půjčovnou. Lze využít rozsáhlý bikepark a je jedno, jestli s krkolomnými kousky na kole začínáte, nebo už máte něco za sebou.

Nabídku aktivit zahrnuje naučná stezka Včely a mravenci a kurty na tenis a volejbal. Celá rodina se zabaví v Aktivity parku (vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha, lanový park atd.). Vše doplňují dvě restaurace a možnost ubytování.

Důležité informace o areálu Monínec a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: celoročně
  • Vstupné: dle atrakce
  • Nadmořská výška: do 700 m
  • Dostupnost: auto, autobus, zelená turistická značka
  • Poloha: 49.5507953N, 14.5191836E
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!