verze pro tisk

Votvírák otvírá vír festivalů

9. červen 2023

Díky obrovskému prostoru se hudební festival Votvírák řadí k největší akcím svého druhu u nás. Navštěvuje ho až 100 tisíc lidí! Odehrává se totiž na bývalém vojenském letišti u Božího Daru. Přistávací dráha se využívá jako parkoviště, na trávnících kolem vyrůstá stanové městečko a chátrající objekty a temná zákoutí různých hangárů navozují zvláštní atmosféru.

Festival Votvírák se koná v obci Milovice ve Středočeském kraji. Leží mezi Prahou, Nymburkem a Mladou Boleslaví. Kdysi zde Sovětský svaz vybudoval obří armádní základnu s letištěm, cvičištěm či skladišti. Vzniklo nové město s infrastrukturou pro desetitisíce vojáků a jejich rodinných příslušníků.

Koho uslyšíte na Votvíráku

Milovice se postupně zbavují nálepky vojenského města a stávají se kulturním centrem, a to i díky oblíbenému festival Votvírák. Uslyšíte na něm to nejlepší z české a slovenské hudební scény. Čekají vás i stany největších sponzorů, kde probíhají party a diskotéky. Nechybí stánky s občerstvením a suvenýry, restaurace, sportovní turnaje a reklamní akce.

Důležité informace o festivalu Votvírák a odpovědi na otázky

  • Místo konání: Letiště Boží Dar, Milovice
  • Termín: červen
  • Žánr: pop, rock, rap
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!