verze pro tisk

Lyžování a ubytování v Jeseníkách

18. prosinec 2014

Jeseníky jsou druhým nejvyšším pohořím České republiky, nachází se tam dokonce nejvyšší bod naší republiky – vrchol vysílače na Pradědu se vypíná do 1 653 metrů, tedy o plnou padesátku více, než má krkonošská Sněžka. Přesto Jeseníky ani zdaleka nedosahují pověsti druhé největší lyžařské oblasti u nás. Celkem škoda, zajímavých ski areálů je tady celkem dost.

Za města, z nichž je dosažitelná největší část středisek, se dají označit Jeseník a Bruntál. Nejblíže k Jeseníku je ski areál Miroslav v sousedních lázních Lipová a skipark Filipovice, blízko nějž poskytuje komfortní ubytování, zejména pro rodiny s malými dětmi, hotel Stará Pošta.

Kvalitní ubytování Jeseníky blízko sjezdovek

Po horské silnici z Filipovic směrem na Šumperk nakonec vyšplháte až do výšky tisíc metrů nad mořem, kde se v Červenohorském sedlu rozkládá další roztomilý areál. I když by se zdálo, že výš už to nejde, opak je pravdou. Ski areál Praděd na Ovčárně je nejvýše položeným zimním střediskem v českých horách.

Nabídku centrálních Jeseníků doplňuje ski areál Kouty umístěný blízko hotelu Diana ve Velkých Losinách. Na západních svazích jsou v provozu další dva význačné areály, ski Petříkov občas dokonce označovaný jako „moravský Kitzbühel“ a ski areál Ramzová se sedačkovou lanovkou vedoucí až na vrchol Šeráku. Ideálním hotelem v jejich dosahu je Kolštejn relax centrum v Branné.

Náš tip: vyberte si luxusní hotely v Olomouckém kraji.

Nedaleko Bruntálu byl vybudován ski areál Avalanche. Společně se sousedním Čerťákem je však docela nízko a tak sází na vydařenou zimu nebo se jistí dostatkem sněhových děl. Nejvíce přepravních zařízení má středisko Karlov pod Pradědem u Malé Morávky.

Všechny hotely v Jeseníkách naleznete v katalogu Olomouckého kraje.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!