verze pro tisk

Lyžování a ubytování na Šumavě

3. únor 2023

Jedním z nejrozsáhlejších, nejkrásnějších i nejnavštěvovanějších pohoří České republiky je Šumava. Nabízí výhodné podmínky pro sjezdové lyžování i běžkování. Inspirujte se tipy na ski areály a kvalitní ubytování na Šumavě.

Šumava se táhne v délce téměř 130 kilometrů Jihočeským a Plzeňským krajem. V nejvyšším partiích dosahuje na české straně k výšce 1 400 metrů (nejvyšší hora Šumavy je Plechý, 1 378 m n. m.). Německá část Šumavy se nazývá Böhmerwald, nejvyšší hora Großer Arber má 1 456 m n. m.

Lyžování na Šumavě zima 2022/3

Šumava ukrývá řadu mimořádných přírodních atrakcí a nikoliv náhodou její výraznou část zabírá náš největší národní park. A nikoliv náhodou tady najdete několik parádních lyžařských areálů. Pojďme si je představit a zároveň nabídnout možnost kvalitního ubytování v jejich dosahu.

Nejvýznačnějším lyžařským střediskem ve střední části Šumavy je Lyžařský areál Zadov - Churáňov (Kobyla). Jeho součástí je i bývalý skokanský můstek s rozhlednou. Z hotelu Srní je to ideální spíše na běžky, pro přízeň nepříznivého počasí zde na hosty čeká velký plavecký bazén a další relaxační vyžití.

Skiareál Lipno na Šumavě

V jižní části Šumavy na sebe všechnu pozornost zdánlivě strhává pouze Lipenská přehradní nádrž. Právě u ní, ve stejnojmenné obci, se nachází skiareál Lipno. Dřívější Kramolín patří mezi nejmoderněji vybavené u nás, a i když cílí především na rodiny s malými dětmi, na zdejších sjezdovkách si dobře zajezdí i zkušení lyžaři.

Navíc se v těsném okolí lyžařského střediska Lipno nachází spousta zábavných zařízení. Vévodí jim unikátní rozhledna Stezka korunami stromů, k dispozici jsou i bobová dráha či blízký akvapark Aquaworld Lipno.

Lyžování v Železné Rudě

Nejvýznačnějším letoviskem západní Šumavy je bezesporu Železná Ruda s lyžařským rájem na svazích hory Špičák (1 202 m n. m.) s rozhlednou na vrcholu. Ski areál Špičák nabízí sjezdové tratě všech obtížností, navíc s ním sousedí Ski Pancíř (Hofmanky).

Další ski areály na Šumavě jsou:

  • Ski areál Kubova Huť,
  • Lyžařský areál Hartmanice,
  • Lyžařský areál Javorník - Pod Kapličkou,
  • Ski areál Kvilda.

V šumavském podhůří se nachází příjemný ski areál Kašperky v Kašperských Horách. Snadno se do něj dostanete ze stylového parkhotelu Tosch.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!