verze pro tisk

Lyžování a ubytování na Šumavě

23. prosinec 2014

Jedním z nejrozsáhlejších, nejkrásnějších i nejnavštěvovanějších pohoří České republiky je Šumava. Táhne se v délce téměř dvou set kilometrů Jihočeským a Plzeňským krajem, v nejvyšším partiích dosahuje ke čtrnácti stům metrů a skýtá řadu mimořádných přírodních atrakcí.

Nikoliv náhodou jsou šumavské kopce součástí našeho největšího národního parku. A nikoliv náhodou tady najdete několik parádních lyžařských areálů. Pojďme si je se začátkem zimy představit a zároveň nabídnout možnost kvalitního ubytování v jejich dosahu.

Luxusní šumavská lyžovačka nejen o prázdninách a víkendech

Začneme na jihu, kde na sebe všechnu pozornost zdánlivě strhává pouze Lipenská přehradní nádrž. Právě u ní, ve stejnojmenné obci, se nachází ski areál Lipno. Dřívější Kramolín patří mezi nejmoderněji vybavené u nás, a i když cílí především na rodiny s malými dětmi, na zdejších sjezdovkách si dobře zajezdí i zkušení lyžaři. Navíc se v těsném okolí nachází spousta zábavných zařízení v čele s unikátní rozhlednou Stezka korunami stromů. Všechna jsou dobře dostupná i z resortu Club Canada.

Nejvýznačnějším lyžařským střediskem ve střední části Šumavy je Churáňov vísky Zadov. Jeho součástí je i skokanský můstek či lanové centrum. Z hotelu Srní je to ideální spíše na běžky, pro přízeň nepříznivého počasí zde na hosty čeká velký plavecký bazén a další relaxační vyžití.

Náš tip: porozhlédněte se i po lyžování a kvalitním ubytování i v Krkonoších a Jeseníkách

Trochu níže je položen ski areál Kašperky v Kašperských Horách. Snadno se do něj dostanete ze stylového parkhotelu Tosch. Nejvýznačnějším letoviskem západní Šumavy je bezesporu Železná Ruda s lyžařským rájem na svazích hory Špičák.

Všechny šumavské hotely naleznete v katalozích luxusního ubytování Jihočeského a Plzeňského kraje.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!