verze pro tisk

Lyžování a ubytování v Beskydech

17. únor 2015

Prudké, hustě zalesněné stráně, skýtající dostatek prostoru pro lyžaře, běžkaře i vlky, rysy a medvědy, na tři desítky vrcholů s výškou přes tisíc metrů, občasné laviny… Beskydy jsou na první pohled trošku divočejší pohoří než ostatní, která u nás najdete. O to více romantičtější, zábavnější a navíc bez návalů turistů.

Pražáci mohou namítat, že naše nejvýchodnější horstvo je pro ně hodně stranou, ovšem to samé, co pro ně znamenají Jizerky, jsou pro obyvatele Ostravy a okolí právě Beskydy. Tedy dobře dostupné hory s dostatkem sněhu po většinu sezóny a s pestrými lyžařskými terény. Výběr je tady dokonce ještě větší.

Do Čeladné v létě za golfem, v zimě za lyžováním

V severní části Moravsko-slezských Beskyd si dobře zalyžujete především v Mostech u Jablunkova, což je co by kamenem dohodil od slovenských hranic. A také nedaleko hotelů Bahenec a Vitality, v nichž po lyžování můžete využít pěkná wellness centra.

Jižně od Frýdku-Místku, za přehradou Šance a Lysou horou, se rozkládají známé ski areály U Sachovy studánky, Bílá a Rališka. Z hotelů v golfovém středisku Čeladná, jako je Miura a Prosper, je to do nich zhruba dvacet kilometrů.

Náš tip: mrkněte na možnosti lyžování v Jeseníkách.

Nejvíce beskydských lyžařských areálů je soustředěno jižně od Rožnova pod Radhoštěm. Právě tady najdete asi nejznámější zdejší ski resorty Soláň s desítkou vleků a Razula. Pustevny u Frenštátu jsou rozložené na svazích bájného Radegastu. Areály jsou dobře vybavené, v řadě z nich jezdí lanovky a samozřejmostí jsou restaurace, půjčovny vybavení a školy lyžování.

Ze ski centra Kohútka je už vidět Slovensko, Kyčerka s dětským parkem je koncipována jako zimní středisko pro celou rodinu. Ideálním místem pro ubytování tady jsou hotely Horal a Lanterna, poskytující navíc bohaté regenerační služby. Přímo v Rožnově se nachází velký hotel Relax.

Beskydské hotely pěkně přehledně najdete v katalogu luxusního ubytování Moravsko-slezského kraje.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!