verze pro tisk

Lyžování a ubytování v Beskydech

8. únor 2023

Beskydy na první pohled působí trošku divočeji než ostatní pohoří u nás. O to jsou více romantičtější, zábavnější a navíc bez návalů turistů. Inspirujte se tipy na ski areály a kvalitní ubytování v Beskydech.

Prudké, dosud hustě zalesněné stráně, skýtající dostatek prostoru pro lyžaře, běžkaře i rysy či srnky, na tři desítky vrcholů s výškou přes tisíc metrů… Moravskoslezské Beskydy mají co nabídnout. Nejvíce měří Lysá hora (1 323 m n. m.), Smrk (1 276 m n. m.) a Kněhyně (1 257 m n. m.).

Lyžování v Beskydech zima 2022/3

Obyvatelé Prahy mohou namítat, že naše nejvýchodnější horstvo je pro ně hodně stranou, ovšem to samé, co pro ně znamenají Jizerky, představují pro obyvatele Ostravy a okolí právě Beskydy. Tedy dobře dostupné hory s dostatkem sněhu po většinu sezóny a s pestrými lyžařskými terény. Výběr je tady dokonce ještě větší.

V severní části Moravskoslezských Beskyd si dobře zalyžujete především v Mostech u Jablunkova. Ski areál Mosty Grůň leží co by kamenem dohodil od slovenských hranic. A také nedaleko hotelů Bahenec a Vitality, v nichž po lyžování můžete využít pěkná wellness centra. Opačným směrem od Mostů, ale hlouběji v horách, se nachází Ski areál Severka.

Lyžařská střediska Ski Bílá a Ski areál Pustevny v Beskydech

Jižně od Frýdku-Místku, za přehradou Šance a Lysou horou, se rozkládají známé ski areály U Sachovy studánky, Bílá a Rališka. Z hotelů v golfovém středisku Čeladná, jako je Miura a Prosper, je to do nich zhruba 20 kilometrů.

Nejvíce beskydských lyžařských areálů se soustředí jihovýchodně od Rožnova pod Radhoštěm. Právě tady najdete asi nejznámější zdejší ski resorty Soláň s šesticí vleků a Razula. Pustevny u Frenštátu se rozkládají na svazích bájného Radhoště. Areály mají dobré vybavení, v řadě z nich jezdí lanovky a samozřejmostí jsou restaurace, půjčovny vybavení a školy lyžování.

Lyžařská střediska Ski park Gruň, Ski Malenovice a Ski Kohútka v Beskydech

Ze ski centra Kohútka je už vidět Slovensko (aby ne, když leží na jeho hranicích), Kyčerka s dětským parkem se stylizuje jako zimní středisko pro celou rodinu. Ideálním místem pro ubytování tady jsou hotely Horal a Lanterna, poskytující navíc bohaté regenerační služby. Přímo v Rožnově se nachází velký hotel Relax.

Další ski areály v Beskydech jsou:

  • Ski areál Karolinka,
  • Ski Park Gruň - Staré Hamry,
  • SKI Malenovice,
  • Ski areál Opálená.

Západním směrem na Beskydy navazují Hostýnské vrchy, Vsetínská hornatina a Javorníky. Nejznámější lyžařské středisko tam je Ski areál Troják, kvalitní ubytování si dopřejte v hotelu Rusava pod Hostýnem.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!