verze pro tisk

Do Brna nejede jen kudrna

11. červen 2014

Brno je krásné historické město chlubící se hned několika významnými památkami. Mezi ty nejznámější patří hrad Špilberk nebo klášter kapucínů, v němž jsou k vidění mumifikována těla mnichů.

Brno není jenom domovem veletrhů a obchodních nákupních center, ale také městem krásných, historických pamětihodností, často lákavých i pro rodinnou návštěvu s dětmi. Jedná se především o hrad Špilberk, kde si můžete prohlédnout zajímavé vězení, a o klášter kapucínů, kde jsou pro změnu k vidění tajuplné hrobky s mumifikovanými těly místních řeholníků. Funkcionalistická vila Tugendhat z roku 1930 se dokonce dostala na seznam UNESCO.

Další dobrým tipem pro rodiny s dětmi je návštěva zoologické zahrady v Bystrci, nedaleko od Brněnské přehrady. Dobré spojení tam zajišťuje tramvaj, jejíž hustá síť je spolu s trolejbusy základem veřejné dopravy v Brně. Na její historii a řadu jiných exponátů se můžete podívat v Technickém muzeu. Mezi nejznámější městská divadla patří Národní divadlo Brno a Husa na provázku, jedno z nejnavštěvovanějších v České republice.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!