verze pro tisk

Herní krajina Pecka není pro pecky

20. březen 2020

Ohromné interaktivní modely ze dřeva v Herní krajině Pecka inspirovali krkonošští živočichové a především děti si v nich užijí spoustu zábavy i poznání. Pohodlně se k ní dostanete lanovkou z Velké Úpy a může posloužit i jako příjemné zpestření túry na Sněžku.

Herní krajina Pecka vyrostla na pomezí louky a lesa u horní stanice sedačkové lanové dráhy Portášky v Krkonoších. Občerstvení zajišťují Portášovy boudy, v zimě kousek dál funguje dětský lyžařský areál Sagasserovy boudy. Kolem vedoucí žlutá turistická značka spojuje Janovy Boudy, Růžohorky, mezistanici kabinovky Růžová hora a vrchol Sněžky.

Herní krajina Pecka, cena a další údaje

První návštěvníci vyzkoušeli Herní krajinu Pecka v roce 2018. Jedná se o kombinaci naučného dětského hřiště a jednoduchého lanového parku. Modely krkonošských zvířat (jelen, rys, mravenci, zmije), jejich obydlí (mraveniště) či rozsáhlá visutá ptačí stezka nabízejí hru, pohyb i seznámení s přírodou.

Herní krajině Pecka dominuje vůně dřeva a výhled na Černou horu. Je to skvělé místo pro rodiče, kteří odpočívají, zatímco jejich ratolesti se baví průzkumem jednotlivých stanovišť, jejich prolézáním či klouzačkami. Zpáteční cestu do Velké Úpy si lze užít na koloběžkách.

Důležité informace o Herní krajině Pecka a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba věže: denně 9.30-17.00 (s ohledem na počasí)
  • Vstupné: zdarma
  • Přístupnost: pěšky, lanovou dráhou, bezbariérový vstup
  • Nadmořská výška: 1 062 m n. m.
  • Adresa: Portášovy boudy, Krkonoše
  • Poloha: 50.7029900N, 15.7681867E
  • Webové stránky http://www.pec-ka.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!