verze pro tisk

Jelení naučná stezka Kvilda

22. květen 2020

Chcete se co nejvíce přiblížit šumavské přírodě, jejím obyvatelům a zároveň se o nich dozvědět co nejvíce? Jelení naučná stezka a rysí výběh u Kvildy vás zavedou do těsné blízkosti dvou typických živočichů našeho největšího národního parku, podrobně vás seznámí se způsobem jejich života a umožní aktivně i zábavně prožít kus odpoledne. Zvláště děti budou nadšené.

Návštěvnické centrum Výběh jelenů a rysa Kvilda najdete u silnice č. 169 z Rejštejna do Kvildy v centrální části Národního parku Šumava. Od placeného parkoviště se Infocentrum Kvilda, kde celý okruh začíná, nachází asi 300 metrů. Jenom kousek odsud se rozkládá Jezerní slať s vyhlídkovou věží.

Procházka Jelení naučnou stezkou u Kvildy

Naučný okruh ve výběhu s jeleny u Kvildy patří k nejvděčnějším výletům na Šumavě. A nejen proto, že se jedná v podstatě o jediné místo, kde uvidíte rysy na Šumavě (budete-li mít dobrý zrak, klid a hodně štěstí). Celý okruh měří asi 2 km a prochází přímo ohradou (zvanou též „jelení farma Šumava“), ve které lze jeleny evropské pozorovat ze tří speciálních věží. Jedna z nich je otevřena po celý rok, tedy i během jelení říje.

Návštěvnické centrum Kvilda – jelení a rysí výběh poskytuje takřka nevyčerpatelné zdroje ke studiu života jelenů, rysů a dalších živočichů v šumavské přírodě. Samozřejmostí je bezbariérový přístup, dětské hřiště, obchůdek se suvenýry, občerstvení a toalety.

Důležité informace o Jelení naučné stezce Kvilda a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: denně od 8.30 do 16.00, v červenci a srpnu až do 17.00
  • Vstupné: zdarma
  • Přístupnost: placené parkoviště, bezbariérový vstup
  • Nadmořská výška: 1 080 – 1 165 m n. m.
  • Adresa: Kvilda, Šumava
  • Poloha: 49.0311583N, 13.5804214E
  • Web: Npsumava.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!