verze pro tisk

K pramenům Bílého Labe (dokonce s kočárkem)

19. prosinec 2012

Zdá se to neuvěřitelné, ale i v samotném nitru našich nejvyšších hor Krkonoš je možné vyrazit na kočárkovou túru. A není ani příliš náročná, prostě jenom pořád jdete mírně do kopečka :-)

Auto necháte na placeném parkovišti u dolní stanice lanovky na Medvědín na severním okraji Špindlerova Mlýna. Po mostku přejdete Labe, minete budovu lanovky a po krásné asfaltové cestě se vydáte po modré proti proudu řeky. Brzy přijdete k soutoku Labe s Bílým Labem, a právě směrem k jeho pramenům bude dnešní procházka mířit. Bílé Labe se na svět klube v Úpské rašelině v nadmořské výšce kolem 1 400 metrů. My se samozřejmě tak vysoko nevyšplháme, i tak je sice nepříliš prudké, nicméně soustavné stoupání Čertovým dolem podél hučícího Labe s několika vodopády velice výživné.

Zhruba po dvou hodinách dojdete k boudě U Bílého Labe, kde ve výšce téměř tisíc metrů asfaltka končí (dále do nejvyšších partií hor pokračuje běžná turistická stezka). Občerstvěte se a můžete se vydat nazpět. Naproti Vám bude kynout monumentální Kotel a vy se pořád dolů z kopečka pohodlně vrátíte ke svému automobilu. Celková délka výletu je asi sedm kilometrů a převýšení 200 metrů.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!