verze pro tisk

Kašperk, nejvýše položený český hrad

26. září 2014

Hrad Kašperk je dominantou chráněné krajinné oblasti Kašperské Hory, jejíž centrum tvoří stejnojmenné městečko. Oblast se nachází těsně před zónami národního parku Šumava a je v podstatě prvním významným milníkem na cestě do něj.

Kašperk můžete spatřit téměř odevšad a není to náhoda. Byl totiž zbudován za doby Karla IV. jako strážní hrad, jehož původní vzhled se však nezachoval. Nynější podoba hradu ovšem může leckomu povědomá, natáčela se zde totiž populární pohádka Anděl Páně.

Stoupání za životem na hradě Kašperk

Nejsnadnější cesta na Kašperk vede z malebného náměstí v Kašperských Horách, třeba po prohlídce zdejšího muzea historických motocyklů. Připravte se na krátké, leč strmé stoupání dlouhé zhruba dva kilometry, jež vás dovede přímo pod hradby. Uvnitř hradu působí stálý personál, k dispozici je občerstvení a pochopitelně i průvodci.

Zvolit můžete hned z několika prohlídkových okruhů jako „Život na hradě“, „ Stavba hradu“ či nějakou z interaktivních prohlídek pro děti. Rozhodně stojí za to vystoupat na nejvyšší hradní věž a prohlédnout si krásnou krajinu kolem. Na jedné straně se rozprostírají pahorky jihozápadních Čech a na druhé tajemné šumavské kopce. Jakým směrem se vydáte dále, je čistě na vás.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!