verze pro tisk

Kozákov, rozhledna se zábavou na dohled

20. květen 2019

Na vrchol Kozákov se vyplatí vystoupat hned z několika důvodů. Se 744 metry se jedná o nejvyšší horu Kozákovského hřbetu i Českého ráje. Můžete si na něm prohlédnout geologickou expozici (drahé kameny tady nacházel už pračlověk). Vynikající podmínky tady čekají na milovníky adrenalinu a zvláště paraglidingu. Když napadne dost sněhu, je v provozu lyžařský vlek (Skiareál Kozákov).

Především se tu však od roku 1995 vypíná rozhledna Kozákov. Jedná se o 40 metrů vysoký kovový telekomunikační stožár sloužící armádě, policii a hasičům.

Z vyhlídkové plošiny pro veřejnost ve výšce 24 metrů uvidíte Broumovskou vrchovinu, České středohoří, Českomoravskou vrchovinu, Český ráj, Ještěd, Jizerské hory, Krkonoše, Lužické hory, Orlické hory, Podkrkonoší nebo Pojizeří. Občerstvit se můžete v Riegrově chatě Klubu českých turistů.

Jak se dostat na Kozákov

Vrcholek Kozákova je snadno dostupný. Vede přes něj silnice z Komárova do Záhoří, z Turnova se na něj autem dostanete za slabou čtvrthodinku.

Potkává se na něm také trojice turistických tras: červeně značená Zlatá stezka Českého ráje vede společně se zelenou po hřebeni (odbočka z ní míří k umělé jeskyni Kozákovská Drábovna), naopak žlutá prudce stoupá od nedaleké zříceniny skalního hradu Rotštejn.

Důležité informace o Kozákově a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: duben, říjen, listopad (víkend 10-16 h), květen, září (úterý až pátek 10-16 h, víkend 10-17 h), červen, červenec, srpen (denně 9-17 h)
  • Vstupné: dospělí 25 Kč, děti 15 Kč
  • Přístupnost: autem, pěšky, věž bez výtahu
  • Nadmořská výška: 744 m n. m.
  • Adresa: Kozákov u Semil
  • Poloha: 50°35′38″ s. š., 15°15′48″ v. d
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!