verze pro tisk

Krásná a Mladá Boleslav

14. září 2016

Velikostí nepatří mezi největší česká sídla, svým významem se však řadí k těm nejdůležitějším. Řeč je o Mladé Boleslavi, která se díky automobilce Škoda stala jedním z klíčových průmyslových center u nás. Během návštěvy tohoto středočeského města můžete nahlédnout do zákulisí výroby největší české fabriky stejně jako obdivovat starobylé památky.

Mladá Boleslav se nachází nad řekou Jizerou na severu Středočeského kraje. Severovýchodně od ní se rozkládá chráněná krajinná oblast Český ráj, západním směrem začínají rozsáhlé lesy chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj. Město leží na křižovatce dálnice D10 a hlavních silnic I/16 z Mělníka do Jičína a I/38 z Kolína do Jestřebí.

Co vidět a dělat v Mladé Boleslavi

Při toulkách Mladou Boleslaví skutečně asi nelze vynechat Škoda Auto muzeum. Stojí v samém srdci města, na okraji továrního komplexu a kousek od obchodního centra Bondy. Nejen děti ocení městský akvapark, nejen v zimě je k dispozici krytý bazén.

Největší koncentrací historických monumentů disponuje skalnatý ostroh nad soutokem řeky Jizery s potokem Klenice. Dominantou tohoto prostoru je hrad Mladá Boleslav, v jehož útrobách si lze prohlédnout Muzeum Mladoboleslavska včetně archeologické expozice.

Kousek vedle se rozkládá Staroměstské náměstí. Jeho poměrně originální podobu rozhodně stojí za to vidět. Ze sakrálních staveb uprostřed města jmenujme kostel Panny Marie či kostel svatého Jana Nepomuckého. Dvě již zmiňované výstavní instituce doplňují také muzeum Výsadkáři 8280 věnované této parašutistické jednotce a Městský palác Templ.

V okolí Mladé Boleslavi najdete řadu možností kvalitního ubytování ve Středočeském kraji. Najděte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých potřeb a udělejte si výlet do Mladé Boleslavi!

Důležité informace o Mladé Boleslavi a odpovědi na otázky

  • Nadmořská výška: cca 230 m
  • Dostupnost: autem, vlakem, autobusem, pěšky
  • Poloha: 50°24′45″ s. š., 14°54′23″ v. d.
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!