verze pro tisk

Mladějovská průmyslová dráha

8. listopad 2021

Mladějovská průmyslová dráha zahrnuje muzeum a nádherný výletní vláček na trase bývalé důlní úzkokolejky mezi Mladějovem a dolem Emil pod vrchem Hřebečov.

Mladějovská průmyslová dráha vede mezi Mladějovem na Moravě a bývalými doly pod vrchem Hřebečovem (okres Svitavy) v Pardubickém kraji. Úvodní zastávka je v areálu Průmyslového muzea Mladějov vedle vlakové zastávky. K dispozici je parkoviště. Do Olomouce odsud je zhruba 65, do Pardubic 85 kilometrů.

Mladějovská průmyslová dráha – atrakce, zajímavosti, otevírací doba

Mladějovská průmyslová dráha má 2 části. První jsou vyhlídkové jízdy po romantické úzkorozchodné železnici využívané od roku 1919 do roku 1991 pro přepravu lupku a uhlí výrobny šamotu v Mladějově. Trasa začíná v Mladějově, měří 11 km a končí u dolů na Hřebči. Druhou částí je Průmyslové muzeum u nádraží železnice v Mladějově. Expozice v původních historických budovách (včetně výtopny a elektrárny) se věnuje historii dráhy a zahrnuje také silniční vozidla (traktory, buldozery, osobní i nákladní automobily), stabilní motory, zemědělské stroje a náčiní.

Důležité informace o Mladějovské průmyslové dráze a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: muzeum od května do září 9–15 h (v říjnu jen víkendy), jízdy dle jízdního řádu
  • Vstupné: muzeum 120 Kč, jízdné zpáteční 260 Kč
  • Adresa: Průmyslové muzeum Mladějov na Moravě č. 121
  • Nadmořská výška: 420 m n. m.
  • Poloha: 49.8236619N, 16.5869050E
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!