verze pro tisk

Ohrada je menší zahrada, zábavy je tu však dost

24. duben 2013

Malá, nenápadná, ale přesto roztomilá a plná zajímavých věcí k vidění. Lépe řečeno zvířat. Řeč je totiž o zoologické zahradě Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Nedosahuje sice proslulosti jiných českých zahrad (Praha, Dvůr Králové, Plzeň), o to více překvapí svou atmosférou a rozsahem aktivit.

Zoo Ohrada funguje už od roku 1939 a v současné době na ploše šesti hektarů chová na dva a půl tisíce zvířat 250 druhů. Její dlouhodobou specializací je fauna tuzemská a evropská, spatřit v ní však lze i exotičtější zvířata jako kočkodany, pelikány, klokany či krajty.

Kromě divácky atraktivních expozic Český les (průchozí voliéra s veverkami a ptactvem), Jezevčí skály (obývané malými šelmami), mořské akvárium či terárium, se zoo zaměřuje na edukativní činnost (vzdělávací programy ve školách, křty mláďat, Dětské divadelní dny apod.) a na pomoc zraněným živočichům. Součástí nabídky jsou také výstavy, komentované krmení zvěře, dětské hřiště, restaurace a výběhy pro domácí zvířectvo.

Zoo Ohrada je snadno dostupná autem (z hlavní silnice České Budějovice – Hluboká nad Vltavou je to asi 500 metrů), vlakem i cyklostezkou. Otevřeno je celý rok a základní vstupné činí 90 Kč.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!