verze pro tisk

Olomoucká zoo leží nad městem, makakům i gepardům je v lese dobře

28. únor 2013

Tahle zahrada je zajímavá už svým názvem, ukrývá totiž hned pět písmen „o“. Její logo ZOOOLOMOUC proto moc rozšafně koulí očima. Na rozdíl od většiny ostatních se také nenachází někde ve městě, ale pěkně stranou, asi v pět kilometrů vzdáleném Svatém Kopečku. Areál se proto nemusel nijak z gruntu budovat, naopak přirozeně zapadá do zdejší přírody.

Od svého otevření v roce 1956 doznal značeného rozšíření i modernizace. Dnes tu proto můžete najít takové zajímavé expozice jako jihoamerický pavilon ukrývající sklípkany či lenochody, obří voliéru (a když obří, tak opravdu obří: vysoká je 16 metrů a průměr má 30 metrů), pavilon netopýrů (ukrývající věčné šero, jinak by se tam kaloni, výrečci a další mazlíci necítili dobře), rybník pro vodní ptáky, rozsáhlý výběh obývaný rysy a gepardy (s nadzemní prohlídkovou stezkou), velkoryse pojaté akvárium pro žraloky nebo mimořádně atraktivní přírodní výběh pro makaky se zavěšenou vyhlídkovou lávkou. Ti nejodvážnější můžou dokonce zavítat přímo mezi opičáky.

Řady chovaných živočichů, jejichž počet dosahuje 354 druhů, letos v obnovené premiéře rozšířil největší savec starého kontinentu, zubr evropský.

Specialitou zahrady je rozhledna s vyhlídkovou plošinou téměř třicet metrů vysoko, vidět je odtud opravdu ledacos: od divé zvěře přes nedalekou Olomouc až po vrcholky Jeseníků.

Otevřeno je po celý rok, vstup se psy povolen a přebalovací koutek pro maminky v pohotovosti.

Fotogalerie

Fotogalerie Zoo Olomouc, zdroj: www.zoo-olomouc.cz
Fotogalerie Zoo Olomouc, zdroj: www.zoo-olomouc.cz
[290x191 15 KB]

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!