verze pro tisk

Opava, bílé město Petra Bezruče

17. červen 2016

Opava, metropole Slezska a možná bohem tak trochu zapomenuté město, nabízí svým návštěvníkům turistické památky, aktivní dovolenou i bohaté kulturní programy. Návštěvu Opavy si rozhodně nenechte ujít.

Ve městě se nachází mnoho kostelů, z nichž za zmínku stojí především gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo kostel sv. Ducha, v jehož podzemních kryptách jsou pohřbeni opavští Přemyslovci. Při procházce městskými parky, lemujícími centrum města, se vyplatí prohlédnout si Obecní dům s městskou expozicí, rodný dům slezského barda Petra Bezruče s expozicí nebo Slezské zemské muzeum, které je prvním muzeem v českých zemích.

Opavská prvenství

Prohlídky Opavy zajišťuje informační centrum v městské věži Hláska. Své prvenství v našich zemích si nese i místní koupaliště. V jeho blízkosti se rozkládá fotbalový stadion, tenisové kurty, minigolf i skate-park. Na podzim se v Opavě koná kulturní přehlídka Bezručova Opava a na jaře festival Další břehy.

Okolí Opavy skýtá několik příležitostí k luxusnímu ubytování v Moravsko-slezském kraji. Najděte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých potřeb a udělejte si výlet do krásné Opavy!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!