verze pro tisk

Petřínské sady a jejich vnady

29. únor 2016

Na náhorní plošině vrcholu Petřín, mezi Velkou strahovskou, Lobkovickou a Seminářskou zahradou a Růžovým sadem, se rozkládají Petřínské sady. Rozprostírají se na ploše 2,5 hektarů a jsou veřejně přístupné. Což je jenom dobře, neboť to je ideální cíl během vašeho ubytování v Praze. Nahoru vyjedete pozemní lanovkou.

Petřínské sady patří ke kulturním památkám České republiky a nejvýznamnějším pražským parkům. Zejména v teplejších měsících jsou oblíbeným místem k relaxaci a procházkám s nádhernými výhledy na naše hlavní město. Ten nejznámější se otevírá z restaurace Nebozízek.

Vydejte se z luxusního hotelu v Praze do Petřínských sadů

V Kronice české se Václav Hájek z Libočan zmiňuje o posvátném háji na Petříně, kde byli uctíváni bohové. Jedny z prvních zásadních úprav parku byly provedeny až v první polovině 19. století. Rozsáhlejší zásahy nastaly v letech 1933 až 1934, kdy byly sady spojeny se Seminářskou zahradou a Růžovým sadem.

K největším turistickým lákadlům a cílům procházek rozlehlými Petřínskými sady patří samozřejmě Petřínská rozhledna. Nejen děti se rády zabaví v Zrcadlovém bludišti, které bylo postaveno společně s rozhlednou v roce 1891. Projít si můžete také křížovou cestu s kaplemi Kalvárií a Božího hrobu z roku 1735. Vine se skrz ně též legendární Hladová zeď.

Okolí Petřínských sadů skýtá hojné možnosti luxusního ubytování v Praze. Najděte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých snů a udělejte si výlet na Petřínské sady!

Důležité informace o Petřínských sadech a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: celoročně
  • Vstupné: zdarma
  • Přístupnost: pěšky, tramvají (zastávky Újezd a Pohořelec), pozemní lanová dráha, bezbariérový vstup
  • Nadmořská výška: 200 až 325 m n. m.
  • Adresa: Malá Strana, Praha
  • Poloha: 50.0826531N, 14.4033528E

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!