verze pro tisk

Plzeňská zoo snoubí nosorožce a medvědy s tyranosaurem a dál se rozrůstá

18. únor 2013

Zoologická a botanická zahrada města Plzně se nachází v Lochotíně hned vedle výpadovky na Karlovy Vary a dostat k ní se lze jednoduše autem, městskou dopravou i silničním vláčkem z náměstí Republiky. Celý areál patří k největším u nás, na 21 hektarech se rozkládá zoo, botanická zahrada i Dinopark, takže zábavy tu je dost na celý den.

Z více jak 1 200 druhů zvířat patří k nejvyhledávanějším velké šelmy (lvi berberští, tygři ussurijští, levharti, gepardi, irbis nebo rys červený), medvědi hnědí (v hektarovém lesním výběhu), opice (šimpanzi, kočkodani, lemuři či giboni) a velcí savci (hrošík liberijský, nosorožec indický, zebra, žirafa). Velkou atrakcí je také chov největších ještěrů světa varanů komodských.

Zahrada je koncipována jako přírodně-naučný biopark, kde návštěvníci mají se zvířaty možnost intenzivního kontaktu (minimum mříží – i proto je zde zákaz vstupu se psy). Její součástí je také naučná stezka „Vývoj přírody ve čtvrtohorách“, ukázky sokolnictví, pravěká vesnice, projekt „Česká řeka“ prezentující naše ryby nebo obnovený statek Lüftnerka s expozicí domácích zvířat a zemědělského náčiní.

Součástí zahrady je také botanický skleník, rozsáhlý Dinopark (s možností odděleného vstupu) a samostatná expozice Akva-tera plná ryb, plazů a obojživelníků umístěná v centru Plzně.

Rozsáhlé úpravy a vylepšení v posledních letech vytáhly plzeňskou zoo, druhou nejstarší u nás, na první místo v návštěvnosti mezi turistickými cíli plzeňského kraje a na čtvrté místo mezi českými zoologickými zahradami.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!