verze pro tisk

Potulky Květnou zahradou

6. březen 2013

Dýchá atmosférou francouzského areálu ve Versailles a nejen proto je Květná zahrada, součást arcibiskupského zámku Kroměříž, unikátní. Svědčí o tom její další názvy Libosad nebo Zahrada Moravy a především zařazení mezi památky UNESCO (1998).

Květná zahrada se nachází v západní části Kroměříže mezi ulicemi Generála Svobody a Havlíčkova a areálem psychiatrické léčebny.

Květná zahrada v Kroměříži

Na ploše téměř 15 hektarů Květná zahrada ukrývá 244 metrů dlouhou Kolonádu s mimořádnou akustikou a s vyhlídkovou terasou, kuželnu, dva historické skleníky, voliéru a osmibokou Rotundu s Foucaultovým kyvadlem. Avšak hlavně tu jsou ornamentální květinové záhony a živé keřové ploty s labyrinty. Vše vkusně doplňuje sochařská výzdoba, kašny, rybníčky. Zpestřením života zahrady jsou i časté akce a výstavy v jejích prostorách.

A víte, co jsou to jahodové kopečky? Stačí do Květné zahrady zavítat, vzhledem k jejímu celoročnímu provozu, rozumné ceně vstupného a snadné dostupnosti s kočárkem je ideálním místem pro trávení příjemných chvil i s malými dětmi.

Důležité informace o Květné zahradě v Kroměříži a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: denně od 9 do 16 h (duben, říjen), od 9 do 18 h (květen-září) a od 9 do 15 h (zbytek roku)
  • Vstupné: 140 Kč (vstup bez průvodce), 190 Kč (s průvodcem)
  • Nadmořská výška: 235 m
  • Dostupnost: autem, vlakem
  • Poloha: 49°17′49,6″ s. š., 17°22′50,84″ v. d.
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!