verze pro tisk

Severák je na severu, lyžovat vyplácí zde se věru

7. březen 2013

Jizerské hory nepatří k našim nejvyšším, naopak, jsou vyhledávány především běžkaři pro své pohodové, nenáročné terény. Proto možná překvapí, že zdejší sjezdařský areál Severák u Janova nad Nisou leží ve stejné nadmořské výšce, jako třeba dolní část známého krkonošského komplexu ve Svatém Petru. Díky tomu je zde celou zimu poměrně dost sněhu. Autem se sem vzhledem k velkému převýšení musíte z Jablonce n. N. nebo Liberce docela šplhat, odměnou vám však bude klidný, zároveň rozsáhlý rodinný areál s pestrou nabídkou aktivit, které ocení především děti.

Přesně tak, jestli chcete své ratolesti naučit lyžovat, vyražte na Severák. Malým adeptům umění lyžařského (ale nejen jim) se tu dostane veškeré péče, první pokusy začínají ve školičce s pohyblivým kobercem a pak se můžou postupně přesunout k jednomu z deseti vleků (v délce od 168 po 595 metrů a rozložením lehce připomínajícím populární alpské houpačky) lemující sjezdové tratě především lehké úrovně. Pouze jediná z nich, výjimečně orientovaná na jih, uspokojí zkušenější lyžníky. Zajímavostí mezi severáckými vleky je ve směru jízdy lomená kotva překonávající navíc po mostě silnici.

Pokud náhodou počasí nepřeje, nevadí. Dá se tu využít krytá dětská herna (pro žáky školičky zdarma), plně vybavená i pro kojící a přebalující maminky. V nejbližším okolí jsou dvě celoročně otevřené rozhledny (Královka a Slovanka), řada restaurací a minizoo.

Samozřejmostí ski areálu jsou doplňkové služby a fungující zázemí, tj. dvě rozsáhlá parkoviště, půjčovna a úschovna vybavení, servis, snowpark, občerstvení, noční lyžování, zasněžování svahů a skibus.

Fotogalerie

Fotogalerie Severák
Fotogalerie Severák
[290x204 17 KB]

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!