verze pro tisk

Telč, skvělý terč výletů za krásou a historií

15. květen 2016

Podle pověsti, tradované v Telči, bylo toto malebné městečko na Vysočině vybudováno už v roce 1099. Písemné zmínky o něm se však objevily až začátkem čtrnáctého století a po roce 1339, kdy bylo opevněno, došlo k jeho největšímu rozkvětu. Byl zde postaven hrad, kostel, tržiště a také renesanční domy, řazené dnes mezi jeho největší chlouby.

Telč leží asi 25 kilometrů jihozápadně od Jihlavy. Od roku 1992 je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Historickou část tvoří Staré Město, obklopující kostel Matky Boží. Dominantou celého města je nádherný renesanční telčský zámek. Kromě toho je zde k vidění synagoga a židovský hřbitov.

Výhled z místa, kde osel do lednice vlez

Telč se nachází uprostřed nádherné kopcovité krajiny, ideální pro turistiku i cyklistiku. Nedaleko se nachází kaple svatého Karla Boromejského, k níž přímo z města vede Křížová cesta. Modrá se tady též celá řada rybníků, pěkné výhledy nabízí rozhledna Oslednice a směrem na severozápad si můžete prohlédnout zříceninu Šternberk.

Okolí Telče překypuje řadou možností luxusního ubytování na Vysočině. Najděte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých potřeb a udělejte si výlet do nádherné Telče!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!