verze pro tisk

Toto pište: ať žije Konopiště

26. březen 2013

Mezi nejznámější české zámky se bezesporu řadí Konopiště u Benešova. Po pohledu na jeho typickou, členitou siluetu, procházce rozsáhlým parkem a zvláště po prohlídce rozsáhlých vnitřních prostor rychle pochopíme proč.

Ovšem cesta k jedné z nejnavštěvovanějších romantických staveb u nás byla dlouhá a spletitá. Vedla od gotického hradu z konce třináctého století a rekordního obléhání Jiřím z Poděbrad (jehož archeologické zbytky si lze prohlédnout i dnes) přes pobyt zimního krále Fridricha Falckého a necitlivé barokní přestavby až po vrcholnou éru za posledního habsburského následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este a potupný pád v podobě uhnízdění hlavního esesáckého štábu za druhé světové války.

Co uvidíte na Konopišti

K prohlédnutí jsou čtyři hlavní okruhy – salony, soukromé pokoje Františka Ferdinanda a Lovecká trasa, a okruhy doplňkové, ke kterým patří Muzeum sv. Jiří, střelnice, výstavy a skleníky.

Návštěvníci tak dnes mohou na Konopišti obdivovat třeba gigantickou sbírku mysliveckých trofejí, Svatojiřské muzeum, zbrojnici, střelnici, projít se oranžérií. A samozřejmě se pokochat medvídkem v hradním příkopu, místním tradičním symbolem.

Zámek Konopiště obklopuje rozlehlý zámecký park s vyhlášenou Růžovou zahradou. Součástí areálu je i velký rybník stejnojmenného názvu. Několik set metrů od zámku můžete nalézt pozůstatky zaniklých středověkých ležení.

Kdy a za kolik na konopišťský zámek

Konopiště můžete navštívit od dubna do listopadu. Vzhledem k rozsahu sbírek je ale nutné počítat s poměrně vysokým vstupným, např. rodinné na všechny tři základní okruhy vyjde na 1 200 Kč.

Okolí zámku Konipiště nabízí četné možnosti luxusního ubytování ve Středočeském kraji. Vyberte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých potřeb a udělejte si výlet na Konopiště!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!