verze pro tisk

V jihlavské zoo mají zvířata pěti kontinentů

21. únor 2013

Jak se v těsném sousedství velkého českého města ocitnout v daleké Africe či Austrálii? Stačí navštívit jihlavskou zoologickou zahradu, která se nachází v údolí řeky Jihlávky pouhých dvěstě metrů od historického Masarykova náměstí.

Průchodem vstupní brány se připravte na návštěvu pěti kontinentů v jednom dni. Jednotlivé expozice, ukrývající celkem téměř 200 druhů nejrůznějších zvířat, nesou příhodné názvy jako jihoamerická Hacienda Escondido, asijský parčík Hokkaidó nebo africká vesnice Matongo.

Pošmáknou si tady hlavně milovníci plazů (včetně krokodýlů, želv a leguánů), opic (největší sbírka drápkatých v republice) a kočkovitých šelem (od kočky slaništní přes rysy a levharty až po tygra sumaterského).

Zkrátka však nepřijdou ani ostatní, jelikož k vidění je řada dalších zvířat, lanové centrum PraLEZ nabízí trochu adrenalinu, parkem projíždí motorový vláček a děti mají k dispozici dětský koutek s atrakcemi, minizoo a tobogánem.

Město Jihlava rázně investuje do nových pavilónů, ten pro africké kopytníky se slavnostně otevírá 5. června 2013 a v přípravě je několik dalších.

Otevřeno je od listopadu do března mezi 9.00 a 16.00, v dubnu a v říjnu o hodinu déle a od května do září mezi 8.00 a 18.00 hodinou, základní dospělé vstupné je 90 Kč.

Fotogalerie

fotogalerie zoo jihlava
fotogalerie zoo jihlava
[290x216 16 KB]

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!