verze pro tisk

Velké Dářko, velké oko Vysočiny

30. březen 2016

Největším rybníkem Českomoravské vrchoviny je Velké Dářko ležící asi 10 kilometrů severně od Žďáru nad Sázavou. Rozkládá se na 206 hektarech ve výšce 610 metrů. Je poměrně mělké, průměrná hloubka činí 150 centimetrů, maximum jenom čtyři metry.

Rybník Velké Dářko vznikl koncem patnáctého století a dnes slouží především k rekreaci. Nachází se u něj velký kemp a kromě koupání si tady můžete užít také projížďky na loďkách a vodní sporty jako je jachting či windsurfing. Pravidelně jsou zde pořádány i populární závody dračích lodí.

To nejlepší z nitra Českomoravské vrchoviny

Krajina kolem Velkého Dářka je ideální pro pěší i cyklistické výlety, houbaření nebo projížďky na koních. Mezi rybníkem a Radostínským rašeliništěm se táhne dvanáct kilometrů dlouhá naučná stezka. Ta je však přístupná pouze pěším turistům. Vede skrze přírodní rezervaci a seznamuje své návštěvníky s historií rybníka a faunou a florou zdejší krajiny. Nejlépe se na ni napojíte ve Škrdlovicích, Karlově a Radostíně.

Okolí rybníku Velké Dářko ukrývá řadu možností luxusního ubytování na Vysočině. Vyberte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých potřeb a udělejte si výlet k Velkému Dářku!

Důležité informace o Velkém Dářku a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: celoročně
  • Vstupné: zdarma
  • Přístupnost: několik turistických tras, silnice na hráz
  • Nadmořská výška: 610 m n. m.
  • Adresa: Polnička u Žďáru nad Sázavou, Českomoravská vrchovina
  • Poloha: 49.6383178N, 15.8964956E

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!