verze pro tisk

Vydejte se ještě dnes na Ještěd, je tam krásně

12. prosinec 2015

Hora Ještěd je dominantou severních Čech. Vypíná se jenom pár kilometrů jihozápadně od Liberce a je nejvyšším vrcholem Ještědsko-kozákovského hřbetu. Na jeho vrcholu se tyčí slavný televizní vysílač, jehož součástí je hotel s restaurací a rozhledna, odkud můžete zhlédnout celou řadu krásných českých pohoří, jako jsou Krkonoše, Jizerské a Orlické hory, ale i polské a německé pohraničí.

Ještěd dosahuje výšky 1 012 metrů a jeho vrchol je dostupný pěšky, lanovkou a dokonce i autem. Nejkratší pěší trasa je dlouhá 4,5 kilometru s převýšením 450 metrů a začíná v Liberci – Horním Hanychově. Zde se u parkoviště nachází i dolní stanice kabinové lanovky, ta je v provozu každý den kromě pondělí a na vrchol vás vyveze během čtyř minut. Trasa autem je dlouhá necelých 7 kilometrů. Svahy Ještědu ze všech světových stran protínají atraktivní turistické trasy.

Ještědské aktivity zahrnují i sjezdový areál

Kromě turistiky si na Ještědu můžete užívat i lyžování ve známém lyžařském středisku Ski areál Ještěd. To se nachází ve výšce 540 až 1 000 metrů. Celková délka sjezdových tratí dosahuje skoro osmi kilometrů, na jejich start vás vyveze jedna ze 4 lanovek nebo 5 vleků. Součástí areálu je i skokanský můstek, na němž se konala v roce 2009 jedna z disciplín mistrovství světa v klasickém lyžování.

Okolí Ještědu nabízí četné možnosti luxusního ubytování v Libereckém kraji. Vyberte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých potřeb a udělejte si výlet na Ještěd!

Důležité informace o Ještědu a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: bez omezení
  • Přístupnost: autem, pěšky, kabinovou lanovou dráhou
  • Nadmořská výška: 1 012 m n. m.
  • Adresa: Ještěd u Liberce
  • Poloha: 50°43′56″ s. š., 14°59′7″ v. d.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!