verze pro tisk

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou. Zahrada i expozice jako z pohádky

17. listopad 2020

Je rozsáhlý, je honosný, je nepřehlédnutelný. Barokní zámek Jaroměřice nad Rokytnou bezpochyby patří k nejpopulárnějším a nejvýznamnějším památkám Vysočiny. Řadí se k nejmohutnějším stavbám první poloviny 18. století na našem území i v Evropě a to nejlepší z něj nabízí několik prohlídkových okruhů. Úžasný dojem ze zámku dotváří zahrada francouzského typu s kašnami a sochami, na kterou na druhém břehu říčky Rokytné navazuje druhá část v anglickém stylu.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou se nachází uprostřed obce stejného jména v jihovýchodní oblasti kraje Vysočina. Prochází kolem něj silnice č. 360 do Třebíče a č. 152 do Moravských Budějovic. Parkování je možné na přiléhajícím náměstí Míru.

Historie, prohlídky, vstupné zámek Jaroměřice nad Rokytnou a další informace

Ve zdivu současné budovy zámku Jaroměřice nad Rokytnou se dochovaly zbytky původního renesančního zámku. Na sklonku 16. století vyrostl na místě staré středověké tvrze. Stávající barokní úpravy provedl rod Questenberků mezi roky 1700 a 1737. V nedávné minulosti se tady točily filmy Andělská tvář, Červený bedrník, Nehynoucí láska nebo Veliké bourání.

To nejlepší ze zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou uvidíte díky prohlídkám, které zahrnují Sál předků, hudební salonky, jídelnu, dobové hudební nástroje, pracovnu hraběte či výstavu starožitností „Hračky z půdy“. Interiéry představují stylovou rekonstrukci barokního sídla z 19. století včetně účelu, kterému dříve sloužily. V areálu se také vypíná nádherný kostel sv. Markéty.

Důležité informace o zámku Jaroměřice nad Rokytnou a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: Velikonoce 9–15 h, od května do září 9–16 h (o prázdninách do 17) kromě pondělí, v říjnu o víkendech od 9–15 h.
  • Vstupné: základní 150 Kč
  • Restaurace: kavárna Splněný sen
  • Přístupnost: pěšky, autem, autobusem, vlakem
  • Nadmořská výška: 450 m n. m.
  • Poloha: 49°5′36,95″ s. š., 15°53′31,97″ v. d.
  • Webové stránky: Zamek-jaromerice.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!