verze pro tisk

Zoo Hodonín, mladá a svěží zahrada

9. duben 2014

Pavilón velkých kočkovitých šelem s bílými jihoafrickými lvy a tygry, expozice šimpanzů a jiných primátů. Terária a akvária, jimž vévodí žralok černoploutvý, exotické ptactvo, antilopy, pavilonek pro plameňáky. Ale také třeba expozice evropských sov a spousta dalších atrakcí, to je Zoologická zahrada v Hodoníně.

Zoo v Hodoníně vznikla takřka svépomocí roku 1976 a od té doby se vypracovala z malého zvířecího koutku na zoologickou zahradu moderního typu. Stále si přitom zachovává kouzelnou atmosféru danou svým přirozeným umístěním na kraji lužního lesa zvaného Dúbrava. Dnes je v ní k vidění na sedm stovek kusů zvířat ve 197 druzích. Kromě klecí, rybníčků a ochranných skel tady najdete také dětská hřiště, vzdělávací centrum a několik občerstvovacích zařízení.

Hodonínská zoo je otevřená celoročně, v letních měsících a o víkendech samozřejmě v rozšířených návštěvnických hodinách. Nachází se sice u hlavní silnice z Břeclavi do Uherského Hradiště, ovšem auto musíte nechat na parkovištích dostupných z druhé strany města. Základní vstupné od dubna do října činí pro dospělého 90 Kč, pro dítě 60 Kč.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!