verze pro tisk

Zoo Ostrava, to jsou orlosupi, sloni, tygři, ratufy, antilopy, velemyši a…

25. březen 2014

Již více než půl století se píše historie ostravské zoologické zahrady. Za tuto dlouhou dobu prošla obdobím rozvoje i stagnace, v současné době však zažívá fázi intenzivní modernizace. Ta návštěvníkům postupně přináší nové pavilony, výběhy, zvířata a další atrakce.

Z již otevřených návštěvníky nejvíce láká pavilón slonů, voliéra čínských ptáků, botanická zahrada a komplex pro hulmany a medvědy zvaný Čitván. Spoustu zajímavého však uvidí také v Malé Amazonii, v Indii zblízka, v letní expozici želv nebo Na statku.

K nejnovějším projektům Zoo Ostrava se řadí například nový vstupní blok a restaurace s vodním světem, ostrovy na rybníku s volně pobíhajícími lemury či prosklená expozice tučňáků. Velkým hitem by se mělo stát asijské safari, rozlehlý tygří výběh a především pavilón evoluce zaměřený na primáty a opice.

Ostravskou zoo najdete mezi čtvrtěmi Michálkovice a Muglinov na ploše sto hektarů. Otevřena je po celý rok od devíti hodin a dospělý zaplatí za jednorázové vstupné 80 Kč v zimě a 110 Kč v létě.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!