verze pro tisk

5 tipů na luxusní ubytování v českých horách v červnu

10. červen 2015

I když už je zima dávno za námi, jsou hory stále místem, které stojí za návštěvu. Rozkvetlé louky, zurčící potůčky a lehký šum listů jsou na horách právě s přicházejícím létem naprosto neodolatelné. Pokud přemýšlíte, kam byste se mohli vydat, zkuste některý z našich následujících tipů kvalitního ubytování na horách. Rozhodně nebudete litovat.

cerven-1-bratrouchov.jpg

Krkonošský wellness hotel Bratrouchov potěší děti i dospělé

Pokud vám k srdci přirostlo okolí naší nejvyšší hory Sněžky, pak zkuste pobyt v lázeňském resortu Údolí Bratrouchov. Čtyřhvězdičkový hotel se nachází v západní části Krkonoš, jen pár kilometrů od Rokytnice nad Jizerou a přináší bohatou nabídku aktivního i pasivního odpočinku. Toužíte-li spíše po nicnedělání, vychutnejte se balneocentrum s celou řadou léčebných procedur, masáží či koupelí, stres z vás odplaví pobyt v sauně a Kneippových lázních.

Jste-li spíš aktivními odpočívajícími, vydejte se pěšky, nebo na kole po naučné stezce skrz rozkvetlé letní louky kolem Rokytnice nad Jizerou s nádherným výhledem do okolí. Na své si přijdou i rodiny s dětmi, pro které je tu maximálně bezpečno i jedinečné využití. A potěšení se dostane i vašim chuťovým buňkám díky gastronomickým zážitkům ze zdejší restaurace. Kvalitní ubytování v Krkonoších si tak užijete i v červnu v plné parádě.

cerven-2-srni.jpg

Tam, kde na Šumavě srnky dávají dobrou noc

V samotném centru Šumavského národního parku se rozkládá oblíbená obec Srní a v ní čtyřhvězdičkový hotel se stejným názvem. Kolem šumavského wellness hotelu Srní se rozprostírají majestátní šumavské kopce, nabízející celou řadu možností k aktivnímu vyžití, okolí řeky Vydry nebo Vchynicko-Tetovský kanál s cyklostezkou. Přímo v hotelu si můžete zapůjčit kolo nebo další sportovní náčiní na stolní tenis a další aktivity na víceúčelovém hřišti. Vyšplhat se můžete na vrchol Poledníku, na němž vás přivítá rozhledna s jedinečným výhledem do kraje.

Máte-li raději klidnější odpočinek, užijte si ho v hotelu Srní. K dispozici je plavecký bazén, sauna, parní lázně či relaxační a rekondiční masáže. Milovníci historie to mají jen kousek na hrady a zámky Rabí, Velhartice, Kašperk a Švihov, techničtí badatelé by si neměli nechat ujít návštěvu elektrárny na Čenkově pile. Hotel Srní vám umožní opravdu široký výběr nejrůznějších aktivit.

cerven-3-diana.jpg

Jeseníky nadchnou i vášnivé rybáře

Jen několik kilometrů od Pradědu, v oblasti Jeseníků, wellness hotel Diana uchvátí všechny milovníky pasivního odpočinku. Nechte se hýčkat v moderně vybaveném relaxačním centru s bazénem, vířivkou, saunou a masážemi. Navíc ukryti v srdci jedinečné přírody, uprostřed lesů, s výhledem na oboru daňků.

Hotel je součástí termálních lázní Velké Losiny, proto si tu opravdu užijete dokonalou relaxaci. Pokud byste přeci jen zatoužili po aktivitách v probuzené červnové přírodě, využijte místní bohatou síť cyklostezek, která vám ukáže drsnou i krásnou tvář Jeseníků. Vydejte se z luxusního hotelu Diana v Jeseníkách na procházku pěšky do zdejších zákoutí a díky zázemí pro sportovní rybolov si užijte i rybaření.

cerven-4-horal.jpg

Beskydy v červnu lákají jedinečnou přírodou

Už samotný název hotelu Horal, umístěného mezi beskydské kopce, láká k průzkumu okolní přírody. Stačí si vypůjčit horské kolo, elektrokolo, segway nebo vyrazit pěšky. Ideální je to například po turistických okruzích v Resortu Valachy nebo po Kulíškově naučné stezce, vhodné zvláště pro děti.

V luxusním hotelu Horal si můžete vychutnat relaxaci ve wellness centru se třemi bazény, saunovým světem, venkovním i vnitřním whirpoolem či s exotickými masážemi. Nechybí ani golfové hřiště, sportovní hřiště pro tenis a další míčové hry či oblíbený bowling.

Ubytování v beskydském hotelu Horal je také skvělým výchozím bodem k dalším aktivitám. Patří k nim například pět kilometrů vzdálený bike park Kyčerka, valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm či kostel Panny Marie Sněžné z roku 1754 ve Velkých Karlovicích.

cerven-5-panorama.jpg

Orlické hory nabízí i v červnu veškerý komfort

Vydáte-li se do Rychnova nad Kněžnou v podhůří Orlických hor, již na první pohled vás zaujme čtyřhvězdičkový wellness hotel Panorama nabízející nadstandardní služby. Kromě luxusního ubytování na vás čeká wellness centrum s krytým bazénem a vířivkou, sauna s unikátním vyvíječem sněhu a bazénovou kádí či nejrůznější masáže poskytované nevidomým masérem.

Místní restaurace používá čerstvé farmářské suroviny a užít si můžete opravdu špičkovou gastronomii. Nechybí tu ani taneční večery, které zpestří váš pobyt, stejně jako kulečník, stolní fotbal, šipky, kroket či ruské kuželky. Hotel myslí i na děti, a proto je tu velké hřiště s dřevěnými atrakcemi a dětská lanová dráha. Vy i děti si tu užijete maximální komfort.

Neváhejte a vydejte se také v červnu do některého z tuzemských horských resortů. Ubytování na horách je cenově dostupné a nabízí celou řadu možností vyžití. Přesvědčte se o tom, že jsou hory nádherné i v letních měsících.

Fotogalerie

Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Bratrouchov
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Bratrouchov
[290x199 13 KB]
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Srní
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Srní
[290x212 21 KB]
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Diana
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Diana
[290x192 13 KB]
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Horal
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Horal
[290x184 11 KB]
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Panorama
Tipy na ubytování v českých horách v červnu - hotel Panorama
[290x191 12 KB]

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!