verze pro tisk

Lyžování a ubytování v Krkonoších

23. leden 2023

Dobré lyžování v České republice se pojí především s našimi nejvyššími horami. Krkonoše sice nejsou v ČR jediné, kde se nacházejí kvalitní lyžařské areály a terény, nicméně vzhledem ke své velikosti jsou zákonitě tuzemskou sjezdařskou elitou.

To je však jenom jeden z důvodů, proč Krkonoše požívají takové popularity.  K dalším se řadí perfektně vybavené lyžařské areály, pestrá nabídka doprovodných akcí či rozlehlá střediska žijící zábavou od rána do pozdní noci.  Menší nevýhodu může představovat delší dostupnost z Prahy, na rozdíl od Jizerek sem totiž nevede dálnice.

To je však jenom jeden z důvodů, proč Krkonoše požívají takové popularity.  K dalším se řadí perfektně vybavené lyžařské areály, pestrá nabídka doprovodných akcí či rozlehlá střediska žijící zábavou od rána do pozdní noci. Menší nevýhodu může představovat delší dostupnost z Prahy, na rozdíl od Jizerek sem totiž nevede dálnice.

Lyžování v Krkonoších zima 2022/3

Rozloha Krkonoš přesahuje 600 kilometrů čtverečních, na délku měří více než 40 kilometrů a vypíná se v nich 54 vrcholů s výškou přes tisíc metrů. Nejvyšší hora Sněžka dosahuje 1 603 m n. m. Pramení zde řeka Labe.

Lyžařská střediska Krkonoše najdete zejména v obcích Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Janské Lázně. Jaké v nich naleznete kvalitní ubytování pro zimní sezónu?

Lyžařské areály Harrachov a Rokytnice

V Harrachově, nejzápadnější krkonošské obci, se vše točí především kolem populárního „Čerťáku“. Ski areál Harrachov zahrnuje právě sjezdovky na Čertově hoře, lemované závodními skokanskými můstky, a lokalitu Rýžoviště. Místem, ze kterého je to všude blízko a celkem rychle se z něj dostanete i do rušného centra, je hotel Harrachov Inn.

Rokytnice nad Jizerou je možná nejméně protěžovaným krkonošským střediskem, o to více může překvapit relativně klidnou atmosférou a na české poměry ohromným Skiareálem Rokytnice nad Jizerou Horní Domky. Rozkládá se na svazích 1 344 metrů vysoké Lysé hory a jeho hlavní sjezdovka se řadí k nejdelším u nás.

Komfortní ubytování s dobrou dosažitelností dolní stanice sedačkové lanovky poskytuje hotel Starý mlýn. Nejedná se o žádný rozsáhlý ubytovací areál, jeho předností je naopak velice osobní přístup k hostům kombinovaný s útulnou atmosférou.

Zimní středisko Špindlerův Mlýn

Nejvyhlášenějším letoviskem v Krkonoších je Špindlerův Mlýn. Najdeme ho na Labi pěkně uprostřed horských svahů a o jeho výjimečnosti svědčí i provoz dvou rozsáhlých ski areálů. Prvním je Ski areál Svatý Petr se závodní sjezdovkou, na níž se jezdí Evropský pohár, a druhým Medvědín se sjezdem o délce téměř tří kilometrů. Oba areály spojuje možnost nákupu jednoho skipasu.

Pěkné ubytování pro celou rodinu ve Špindlerově Mlýně nabízí hotel Adam ve Svatém Petru. Na lyžovačku je to kousek a romantickou zimní podívanou do údolí podtrhují k nebi čnící Kozí hřbety a Luční hora. Zvláště o maminky s kočárky je tady postaráno skutečně vzorově.

Ski areály Pec pod Sněžkou a Janské Lázně

Výbornými lyžařskými podmínkami nezůstává pozadu ani Pec pod Sněžkou. Na nejvyšší českou horu jezdí moderní kabinová lanovka, byť v zimě bývá vzhledem k počasí často uzavřená. Ubytování na úrovni seženete v hotelu Horizont, jehož jediným mínusem je nevzhledná, panelákovitá budova trčící nad celým údolím.

Poslední z pětice „hlavních měst Krkonoš“ jsou Janské Lázně pyšnící se svými prameny. Leží na úpatí majestátní Černé hory, která se svými 1 299 metry patří k nejvýznamnějším krkonošským dominantám. Právě po ní se vinou sjezdovky stejnojmenného ski areálu obsluhovaného moderní kabinovou lanovkou.

Hned pod dolní stanicí kabinky na Černou horu vyrostl elegantní hotel Omnia. Nezapomnělo se u něj na nic, co by nemělo chybět kvalitnímu a luxusnímu hotelu. Jeho součástí je proto dobře vybavené relaxační centrum, restaurace servírující chutnou a vydatnou stravu a pochopitelně i velice příjemně vybavené pokoje.

Všechny lyžařské areály v Peci pod Sněžkou, Velké Úpě a Janských Lázních patří do komplexu SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, Janské Lázně. Další ski areály v Krkonoších jsou:

  • SkiMu areál Malá Úpa,
  • ski Benecko,
  • Skiareál Špindlerův Mlýn - Labská,
  • Skiareál Rokytnice nad Jizerou – Studenov,
  • SKI areál Herlíkovice.

Všechny hotely v Krkonoších si můžete prohlédnout v rámci katalogů Libereckého a Královehradeckého kraje.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!