verze pro tisk

Lyžování a ubytování v Krkonoších

11. prosinec 2014

Zima konečně pomalu vystrkuje drápky, kopce pokrývá první sníh a mrzne tolik, že je možné spustit sněhová děla. Sjezdovky v českých horách se díky tomu konečně oblékají do bílého kabátu a mohou přivítat první lyžaře.

Dobré lyžování v České republice je spojené především s Krkonošemi. Naše nejvyšší hory sice nejsou jediné, kde se nacházejí kvalitní lyžařské areály a terény, nicméně vzhledem ke své velikosti jsou zákonitě tuzemskou sjezdovou elitou.

Ke střediskům sjezdového lyžování v Krkonoších se řadí zejména Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Janské Lázně. Jaké v nich naleznete kvalitní ubytování pro zimní sezónu 2014-2015?

Zimní ubytování Harrachov a Rokytnice

V Harrachově, nejzápadnější krkonošské obci, se vše točí především kolem populárního „Čerťáku“. Ski areál Harrachov zahrnuje právě sjezdovky na Čertově hoře, olepené závodními skokanskými můstky, a lokalitu Rýžoviště. Místem, ze kterého je to všude blízko a celkem rychle se z něj dostanete i do rušného centra, je hotel Fit Fun. Jedná se o velký komplex disponující kvalitním servisem a rozsáhlou sportovní a wellness zónou.

Rokytnice nad Jizerou je možná nejméně protěžovaným krkonošským střediskem, o to více může překvapit relativně klidnou atmosférou a na české poměry ohromným Skiareálem Rokytnice. Rozložený je na svazích 1344 metrů vysoké Lysé hory a jeho hlavní sjezdovka se řadí k nejdelším u nás.

Komfortní ubytování s dobrou dosažitelností dolní stanice sedačkové lanovky poskytuje hotel Starý mlýn. Nejedná se o žádný rozsáhlý ubytovací areál, jeho předností je naopak velice osobní přístup k hostům kombinovaný s útulnou atmosférou.

Luxusní ubytování Špindlerův Mlýn

Nejvyhlášenějším letoviskem v Krkonoších je Špindlerův Mlýn. Najdeme ho na Labi pěkně uprostřed horských svahů a o jeho výjimečnosti svědčí i provoz dvou rozsáhlých ski areálů. Prvním je Svatý Petr se závodní sjezdovkou, na níž se jezdí Evropský pohár, a druhým Medvědím se sjezdem o délce téměř tří kilometrů. Oba areály jsou propojeny možností nákupu jednoho skipassu.

Pěkné ubytování pro celou rodinu ve Špindlerově Mlýně nabízí hotel Adam ve Svatém Petru. Na lyžovačku je to kousek a romantickou zimní podívanou do údolí podtrhují k nebi čnící Kozí hřbety a Luční hora. Zvláště o maminky s kočárky je tady postaráno skutečně vzorově.

Kvalitní hotely Pec pod Sněžkou

Výbornými lyžařskými podmínkami nezůstává pozadu ani Pec pod Sněžkou. Na nejvyšší českou horu byla letos zprovozněna nová sedačková lanovka, k dispozici jsou ski areály Zahrádky, Javor a Hnědý vrch, nudit se tedy rozhodně nebudete. Ubytování na úrovni seženete v hotelu Horizont, jehož jediným mínusem je nevzhledná, panelákovitá budova trčící nad celým údolím.

Poslední z pětice „hlavních měst Krkonoš“ jsou Jánské Lázně pyšnící se svými termálními prameny. Umístěny jsou na úpatí majestátní Černé hory, která se svými 1299 metry patří k nejvýznamnějším krkonošským dominantám. Právě po ní se vinou sjezdovky stejnojmenného ski areálu obsluhovaného moderní kabinovou lanovkou.

Hned pod její dolní stanicí byl vybudován elegantní hotel Omnia. Nezapomnělo se u něj na nic, co by nemělo chybět kvalitnímu a luxusnímu hotelu. Jeho součástí je proto dobře vybavené relaxační centrum, restaurace servírující chutnou a vydatnou stravu a pochopitelně i velice příjemně vybavené pokoje.

Všechny hotely v Krkonoších si můžete prohlédnout v rámci katalogů Libereckého a Královehradeckého kraje.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!