verze pro tisk

Luxusní ubytování ve Středočeském kraji

25. duben 2015

V srdci Čech, jako prstenec objímají stověžatou matičku Prahu, rozkládá se Středočeský kraj. Nejde ovšem o nějakou pražskou periférii, právě naopak. Každá jeho část je naprosto jedinečná, soběstačná a ukrývá řadu zajímavých míst. Především pro velké firmy z hlavního města se jedná o ideální prostor k pořádání různých akcí ve zdejších luxusních hotelech.

Centrem severní oblasti Středních Čech je Mladá Boleslav, město automobilového průmyslu, ale také dobrý výchozí bod pro další poznávání Českého ráje a Máchova kraje. Skvělý důvod ubytovat se v hotelu Galatea.

Příroda, zámky a luxus Středních Čech

Historické město Mělník se rozkládá nad soutokem Labe s Vltavou a kousek od něj začíná kouzelná přírodní rezervace Kokořínsko. Využít tady můžete služeb komfortní rezidence Liběchov, jedinečného zámeckého hotelu Liblice či sportovního komplexu Olympionik boxera Rudolfa Kraje.

Zámecké hotely lákají hosty také ve východní čtvrtině Středočeského kraje. Nedaleko průhonického parku i dálnice D1 stojí hotely Štiřín a Berchtold, blízko Kolína najdete architektonicky stylový Chateau Kotěra.

Jižní oblast Středních Čech je ovlivňována především tokem Vltavy a jejími přehradními nádržemi. Do zdejšího přírodního charakteru skvěle zapadá resort Equitana s jezdeckým areálem či farma Michael kousek od přehrady Slapy. Hned u Orlické vodní nádrže se rozkládá areál hotelu Orlík.

I když by se zdálo, že region západně od Prahy je ve znamení průmyslového Kladna, opak je pravdou. Kladno již dávno není tím špinavým, zakouřeným městem jako dřív, navíc kolem najdete řadu přírodních parků jako Křivoklátsko a Džbán. Vyzkoušejte tady venkovský hotel Pod Sluncem či Hejtmanský dvůr ve Slaném.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!