verze pro tisk

Zajímavá místa v Královéhradeckém kraji

7. únor 2015

Nádherná příroda zahrnující Krkonoše, Adršpašské skály i Orlické hory, historická města jako Jičín, Náchod a Hradec Králové či kulturní atrakce v čele s Babiččiným údolím a Kuksem. Kraj na východě Čech láká k rozmanitému prožití dovolené a umožňuje vítané zpestření jakékoliv firemní akce.

Hlavním lákadlem regionu je jistě naše nejvyšší pohoří, do 1602 metrů čnící Sněžka se vypíná právě tady. V zimě si ve zdejších ski areálech užijí všichni milovníci lyžování. Vybírat mohou z velkých středisek ve Špindlerově Mlýně, Jánských Lázních nebo Peci pod Sněžkou, k dispozici jsou i menší zařízení jako Aldrov ve Vítkovicích a Velká Úpa.

Logicky i výběr hotelů je zde nepřeberný. Asi nejvíce jich najdete ve Špindlu, kde byly vybudovány obří komplexy jako Harmony Club i řada středně velkých, komfortních podniků typu Adam, Lesana nebo Windsor.

Královéhradecký kraj je ráj kvalitního ubytování a pěkné přírody

Přímo pod sjezdovkami na Černou horu je v provozu hotel Omnia, spojující v sobě velkou kapacitu s rozmanitostí služeb zaměřených na wellness a různé pohybové aktivity. Pěkné hotely v krkonošském podhůří najdete ve Vrchlabí (Gendorf) a u Mladých Buků (jedinečně koncipovaný Grund).

V létě si užijte túry do jedinečné krkonošské přírody, zahrnující Pančavský vodopád, nejvyšší u nás, hraniční hřebeny a vřesoviště nebo prameny Labe.

K nejnavštěvovanějším místům Královéhradecka se řadí zoologická zahrada ve Dvoře Králové. Nocleh si můžete dopřát přímo na místě, ve stylovém hotelu Safari budete usínat za řevu lvů a troubení slonů.

Náš tip: Výběr luxusních hotelů v sousedním Pardubickém kraji

Orlické hory okouzlují turisty svou romantickou náladou, klidem a krajinou, provrtanou pevnostními systémy v čele se slavnou Haničkou. Blízko k ní i k lyžařským střediskům Deštné a Říčky budete mít z hotelů Alfa a Panorama.

V krajské metropoli Hradci Králové můžete využít služeb hotelu U královny Elišky v úplném historickém jádru. Golfisté ocení hotel Queens Parc Club ve stejnojmenném areálu a hotel Veba se nachází v Broumově, ideálním východišti značených tras do Adršpašsko-teplických skal.

Katalog luxusních hotelů v Královéhradeckém kraji si prohlédněte zde.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!