verze pro tisk

Lyžování a ubytování v Krušných horách

1. únor 2023

Klínovec, Boží Dar, Plešivec a také některé jiné lyžařská střediska v Krušných horách nabízejí většinou vynikající sněhové podmínky i během slabší zimy. Máme pro vás další tipy na ski areály a kvalitní ubytování v Krušných horách.

Lyžování v Krušných horách sice nemá takovou popularitu jako například v Krkonoších či na Šumavě, přesto se vyplatí tam zamířit. V pohoří mezi hranicemi s Německem a mosteckou uhelnou pánví se totiž ukrývají jedny z nejmodernějších ski areálů v České republice. A navíc nepotkáte takové davy turistů jako jinde.

Lyžování v Krušných horách zima 2022/3

Krušné hory se táhnou v délce zhruba 120 kilometrů od Sokolova na jihozápadě až k lázeňským Teplicím na severovýchodě. Rozkládají se na území dvou krajů: Karlovarského a Ústeckého. Nejvyšší hora Krušných hor je Klínovec s výškou 1 244 m n. m.

Ski areál Klínovec, magnet lyžování v Krušných horách

Právě Klínovec, jehož vrchol zdobí komplex s restaurací a rozhlednou, tvoří základ lyžařského areálu Klínovec. To je to místo lyžování v Krušných horách zaslíbené, hojností sněhu, sjezdových tratí a lyžařských vleků oplývající. Nejdelší sjezdovka, turistická červená Jáchymovská, měří 2 850 metrů, jenom tři v ČR jsou delší.

K vybavení klínoveckého lyžařského areálu patří rozsáhlý zasněžovací systém, moderní čtyřsedačková lanovka Suzuki, snowpark, dětský skipark a několik desítek kilometrů běžeckých tratí. Nechybí parkoviště pro více než 700 vozů.

Součást lyžařského středisko Klínovec tvoří Skiareál Klínovec – Neklid s  trojsedačkovou lanovou dráhou a rozlehlým snowparkem. Majitelé skipasů můžou využívat i sousední areál Fichtelberg v Německu (v součtu to dělá takřka 50 kilometrů sjezdovek).

Lyžařské středisko Boží Dar

Jenom kousek od Klínovce se nachází ski areál Boží Dar. Sjezdovka Za Prahou, vedoucí přes originální Boží vyhlídku, se napojuje na Skiareál Klínovec – Neklid. Další vleky patří pod Ski areál NOVAKO Boží Dar a pod Skiareál Boží Dar – Neklid - Ing. Anton Jurica.

Nedaleko lázeňského města Jáchymova se rozkládá další velké lyžařské středisko, Skiareál Plešivec. Pod rozhlednou na stejnojmenném vrcholu (1 028 m n. m.) fungují 3 lanové dráhy a vede několik kilometrů sjezdových tratí všech obtížností.

Další ski areály v Krušných horách jsou:

  • Ski areál Velflink Pernink,
  • Ski Hamry,
  • Sport Centrum Bouřňák,
  • Lyžařské středisko Zadní Telnice.

K významným centrům letních a zimních sportů v severní části Krušných hor patří Sport areál Klíny asi 5 kilometrů od Litvínova. Jeho součástí je i komfortní hotel Emeran.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!