verze pro tisk

Zajímavá místa v hlavním městě Praze

4. květen 2015

Do Prahy se můžete vracet pravidelně, a vždycky v ní budete mít co objevovat. Hlavní město České republiky na poměrně malém prostoru soustřeďuje nevídané množství historických památek, kulturních institucí, nevšedních staveb, oddechových míst a jiných atrakcí. Kdykoliv si vyberete luxusní ubytování v Praze, máte jistotu, že o zábavu ve svém volném čase máte postaráno.

Je přitom jedno, bydlíte-li na samém okraji metropole v areálu Park Holiday Congress & Wellness, nebo přímo v historickém jádru v malostranských hotelech Neruda a Hoffmeister. Praha totiž disponuje moderním systémem městské hromadné dopravy. Tři trasy metra jsou neustále prodlužovány a nejčerstvější přírůstky Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol na lince A rozhodně stojí za vidění. Kamkoliv potřebujete, vás rychle a pohodlně dopraví i tramvaje a autobusy.

Praha plná luxusních hotel a pamětihodností

Hlavní pražské magnety jako Karlův most, hrad se Zlatou uličkou, orloj na Staroměstském náměstí nebo Židovský hřbitov jsou samozřejmě nejlépe dostupné z hotelů v centru. Tradiční Ambassador Zlatá Husa stojí dole na Václaváku, alternativní Fusion v Jindřišské a komfortní Amarilis ve Štěpánské. Víc uprostřed hlavního dění snad už ani být nemůžete.

Praha však také ukrývá řadu méně známých zajímavostí, které by bylo určitě škoda vynechat. Zkuste například Komiksové muzeum Káji Saudka, Muzeum hraček na Pražském hradě nebo Muzeum komunismu. Můžete se podívat do pražského podzemí či vyjet lanovkou na Petřín a tam se pokochat výhledem z Petřínské rozhledny a zasmát se v zrcadlovém bludišti.

Technických lahůdek ostatně naše stověžatá matička nabízí také celu řadu. Rozhlédněte se z Žižkovského televizního vysílače, nejvyšší stavby České republiky, a podívejte se na oku lahodící Tančící dům. Za vidění stojí i obří metronom na Letné. Z hotelu Absolutum to máte kousek do Technického muzea na okraji Letenských sadů.

Jak vidno, památky se v Praze neomezují pouze na historické centrum. Mimo něj leží také legendární Vyšehrad se hřbitovem Slavínem, modernistický Plečnikův kostel Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad i Mozartova vila Bertramka. Z hotelů Barceló, Duo, Step či Chateau St. Havel se tam dostanete autem či hromadnou dopravou za pár minut.

Katalog luxusních hotelů v Praze si prohlédněte zde.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!