verze pro tisk

8 zajímavých restaurací v Praze

8. září 2018

Ubytovali jste se v hlavním městě a kromě stravování v hotelu chcete vyzkoušet i nějakou dobrůtku mimo něj. Vybrali jsme pro vás několik pražských gastronomických podniků, kam se určitě vyplatí zajít a najíst. Všechny vaří kuchyni „že si každý vybere“ a do všech se snadno dostanete městskou hromadnou dopravou.

Restaurace Mlýnec

Vyhlídka na Karlův most a Pražský hrad, perfektní obsluha a jedinečný interiér: oběd nad hladinou Vltavy si vychutnáte v restauraci Mlýnec v originálním prostoru Novotného lávky. Šéfkuchař Marek Šáda nemá strach inovovat tradiční recepty, ani oprašovat zapomenuté postupy – výsledkem je neobyčejná směs chutí a vůní, na kterou jen stěží zapomenete. Doporučujeme vyzkoušet i víkendový brunch s konzumaci vybraných nápojů bez omezení.

restaurace-praha-01-mlynec.jpg

La Degustation Bohême Bourgeoise

O výjimečnosti restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise svědčí jedna michelinská hvězda. Podnik v tajemných uličkách kolem Haštala si ji rozhodně zaslouží. Na první pohled zaujme svým decentním, maximálně funkčním interiérem. Za pozornost stojí hlavně neskutečné degustační menu, složené z jedenáctky chodů, a dokonalý someliér.

restaurace-praha-02-la-degustation-boheme-bourgeoise.jpg

Field

Další pražský zářez do průvodce od Michelina. Zdejší jídla šéfkuchaře Radka Kašpárka jsou nejen chuťově nezapomenutelná, ale i vizuálně maximálně propracovaná. V interiéru restaurace Field vás zaujme proměnlivý strop, který stolování dodá netradiční atmosféru. Doporučujeme vynikající kávu z historického italského kávovaru.

restaurace-praha-03-field.jpg

Oblaca (Žižkovský vysílač)

Najíst se v Praze s hlavou v oblacích? I v hlavním městě najdete místo, které nad ostatními doslova vyčnívá. Stačí zajít na Žižkovskou televizní věž, jejíž vyhlídková kabina trčí 93 metrů nad okolním terénem – celkově 351 metrů nad mořem. Kromě zahradní restaurace Miminoo nabízí nejvyšší stavba v České republice stylovou restauraci Oblaca, kde se s dobrým jídlem nabažíte také nádherných výhledů na stověžaté město a jeho široké okolí.

restaurace-praha-04-oblaca.jpg

Terasa U Zlaté studně

Jak už název napovídá, restaurace Terasa U Zlaté studně se ukrývá na terasách pod Pražským hradem, přímo mezi zahradou Na Valech, Ledeburskou zahradou a nad komplexem Valdštejnského paláce. V letních měsících můžete do zahrad vstoupit rovnou z podniku. Těšte se na krásný výhled na město, svěží interiér korunovaný stěnou ze zlatých plátků a chutnou kuchyni hodnou tohoto výjimečného místa.

restaurace-praha-05-terasa-u-zlate-studne.jpg

Café Imperial

Chcete na vlastní jazyk ochutnat, jak vaří televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich? Zajděte do Café Imperial v ulici Na Poříčí, kde diriguje místní – výjimečnou – kuchyni. V unikátních prostorech a se svým jedinečným zákaznickým přístupem. Podle odborníků ani běžných hostů nebudete odcházet zklamáni.

restaurace-praha-06-cafe-imperial.jpg

Bellevue

Další restaurace, v níž se potěšíte pohledem na Prahu, najdete na Smetanově nábřeží, jenom kousek od Karlových lázní a Národního divadla. Magii místa umocňuje moderní design se skleněnými doplňky od prestižního sochaře Ronyho Plesla v tradičních prostorech dýchajících velkolepou minulostí hlavního města. Na kulinářské hody se v Bellevue můžete spolehnout.

restaurace-praha-07-bellevue.jpg

Café Lounge

Dostanete-li během toulek Prahou chuť na dobrou kávu a něco sladkého na zub, navštivte Café Lounge kousek od Újezda pod Petřínem. Kafíčko zde vaří ve zvláštním vacuum potu, zákusky vyrábějí vlastní a vždy v pátek hraje živá hudba. Ideální nejen pro romantiky!

  • Otevírací doba: Denně od 7.30 do 22 hodin, o víkendech od 9.00, v neděli jen do 17 hodin
  • Web: www.cafe-lounge.cz
  • Hotel nadosah: Sax

restaurace-praha-08-cafe-lounge.jpg

Fotogalerie

Restaurace Mlýnec
Restaurace Mlýnec
[290x193 14 KB]
La Degustation Bohême Bourgeoise
La Degustation Bohême Bourgeoise
[290x217 12 KB]
Restaurace Field
Restaurace Field
[290x190 12 KB]
Restaurace Oblaca
Restaurace Oblaca
[290x216 12 KB]
Restaurace Terasa U Zlaté studně
Restaurace Terasa U Zlaté studně
[290x193 14 KB]
Restaurace Café Imperial
Restaurace Café Imperial
[290x187 12 KB]
Restaurace Bellevue
Restaurace Bellevue
[290x193 16 KB]
Restaurace Café Lounge
Restaurace Café Lounge
[290x230 19 KB]

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!