verze pro tisk

Atraktivní a romantická Zoo Zlín

26. březen 2013

Zoo Zlín představuje unikátní  areál zahrnující zoologickou zahradu, romantický zámek Lešná s jedenácti stylovými pokoji a rozsáhlý park se vzácnými stromy.

Zoo Zlín se nachází několik kilometrů severně od města obuvi mezi obcemi Kostelec a Fryšták. Zaparkujete tady pohodlně na jednom z pěti parkovišť.

Jaká zvířat uvidíte v zoo Zlín

Zoologická zahrada chová přes dvě stovky druhů zvířat, z nichž k nejatraktivnějším patří tygři, lvi, nosorožci, sloni, žirafy či gorily. Jejich expozice jsou moderní a často obsahují několik druhů zvířat najednou. Například v tropické hale Yucatan jsou pralesy Střední Ameriky, komplex přírodních expozic Amazonie se pyšní velkou průchozí voliérou papoušků ara a ostrovem kotulů veverkovitých. Etiopii a její faunu lze spatřit v expozici paviánů a v největší tuzemské ocelové ptačí voliéře.

Z dalších afrických pavilónů zaujme nejvíce asi ten pro lvy, od nichž návštěvníky dělí pouze vodní plocha. I další oddělení sází na těsný kontakt s přírodou: je tu průchozí voliéra pro supy a mangusty, australská stezka pro klokany nebo ostrov lemurů kata.

K tomu všemu nechybí pět restaurací, dětský zábavný koutek s lanovým centrem, mini vláček, zábavné programy či komentované krmení zvěře.

Důležité informace o zoo Zlín a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: denně od 8.30 do 16 h (listopad-únor), od 8.30 do 17 h (březen, říjen) a od 8.30 do 18 h (duben-září)
  • Vstupné: 190 Kč (duben-říjen), 100 Kč (listopad-prosinec)
  • Nadmořská výška: 275 m
  • Dostupnost: autem, vlakem, MHD (trolejbus, autobus)
  • Poloha: 49°16′20″ s. š., 17°42′54″ v. d.
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!