verze pro tisk

Atraktivní a romantická Zoo Zlín

26. březen 2013

Zoo Zlín představuje unikátní  areál zahrnující zoologickou zahradu, romantický zámek Lešná s jedenácti stylovými pokoji a rozsáhlý park se vzácnými stromy.

Zoologická zahrada chová přes dvě stovky druhů zvířat, z nichž k nejatraktivnějším patří bezesporu tygři, lvi, nosorožci, sloni, žirafy či gorily. Jejich expozice jsou moderní a často představují několik druhů zvířat najednou. Například tropická hala Yucatan představuje pralesy Střední Ameriky, komplex přírodních expozic Amazonie se zase pyšní velkou průchozí voliérou papoušků ara a ostrovem kotulů veverkovitých. Etiopii a její faunu lze spatřit v expozici paviánů a v největší tuzemské ocelové ptačí voliéře. Z dalších afrických pavilónů zaujme nejvíce asi ten pro lvy, od nichž jsou návštěvníci odděleni pouze vodní plochou. I další oddělení sází na těsný kontakt s přírodou: je tu průchozí voliéra pro supy a mangusty, australská stezka pro klokany nebo ostrov lemurů kata.

K tomu všemu nechybí pět restaurací, dětský zábavný koutek s lanovým centrem, mini vláček, zábavné programy či komentované krmení zvěře.

Zoo Zlín se nachází několik kilometrů severně od města obuvi u Fryštáku. Zaparkujete tady pohodlně na jednom z pěti parkovišť. Je otevřená celoročně a základní vstupné činí 130 Kč.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!