verze pro tisk

Cheb, hezký kout Čech to na pohled

13. únor 2016

Okresní město Cheb leží na západě Čech v Karlovarském kraji, na řece Ohři. Pyšní se řadou historických památek, svědčících o jeho takřka tisícileté historii. V centru se zachovaly zbytky hradeb a ke zdejším největším unikátům patří Chebský hrad s kaplí.

Byl postavený v románském slohu roku 1180 císařem Friedrichem Barbarossou. K dalším skvostům města patří gotický kostel svatého Mikuláše, bývalý františkánský klášter, barokní kostel svaté Kláry či Špalíček, řada malebných kupeckých domů zdobících náměstí.

Vypravte se do krásného kraje kolem Chebu

Jelikož se Cheb nachází poblíž německých hranic, byl součástí Sudet, a do druhé světové války byla značná část obyvatelstva německá. Po válce se město z velké části vylidnilo.

Cheb je obklopen nádhernou přírodou: na jihovýchodě se nachází vodní nádrž Jesenice a na severozápadě vodní nádrž Skalka. Okolní kopcovité prostředí je ideální pro turistiku, včetně chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, která se rozkládá na východě. Na dosah leží také Františkovy Lázně proslulé svými léčivými prameny či unikátní přírodní rezervace SOOS.

Okolí Chebu nabízí četné možnosti luxusního ubytování v Karlovarském kraji. Najděte si v našem katalogu luxusní hotel podle svých požadavků a udělejte si výlet do Chebu!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!