verze pro tisk

JamROCK – festival

16. leden 2023

Znáte Tomáše Kluse, držitele prestižního ocenění Český slavík 2012? Tak to jistě znáte i festival JamROCK, který s ním je spjatý.

Oblíbeného zpěváka především v řadách mladší generace objevil v jednom klubu právě dramaturg JamROCKu. Slovo dalo slovo a Tomáš Klus vystoupil na úplně prvním ročníku tohoto festivalu, poté začala jeho hvězda vstoupat vzhůru.

JamROCK se stal jedním z největších a nejúspěšnějších hudebních festů u nás.

Kde se koná hudební festival JamROCK

Okolí Letohradu, kde se festival koná, je opravdu krásné. Na severovýchodě se táhnou Orlické hory, daleko to není ani ke Králickému Sněžníku. Projděte se romantickým údolí Divoké Orlice, kterému dominují hrady Litice a Potštejn. Nenechte si ujít nádherný výhled z místních rozhleden – Tyršovy (468 m n. m.), Mariánky (503 m n. m.) či Andrlova chlumu (559 m n. m.).

U nedaleké vodní nádrže Pastviny se můžete věnovat vodním sportům i odpočinku.

I v Letohradu (Pardubický kraj) najdete spoustu zajímavých míst – barokní zámek s parkem, renesanční tvrz Orlice, kapli sv. Jana Nepomuckého na vrchu Kopeček či náměstí s podloubím, kostelem sv. Václava a symbolickým hrobem F. L. Věka.

Pěkný přírodní areál, kde proběhne festival, najdete na jihozápadním okraji Letohradu, mezi silnicí do Ústí nad Orlicí a levým břehem Tiché Orlice.

Kdo hraje JamROCK festu

Organizátoři návštěvníkům nabízí co nejlepší program – zpěváky a skupiny rockové, popové, skáčkové, hiphopové, metalové, punkové a folkové včetně nejlepších dýdžejů. Za dobu pořádání festivalu se zde vystřídal nespočet interpretů z mnoha zemí.

Kromě Tomáše Kluse tady hráli např. Chinaski, Pokáč, Wohnout, Mig 21, Aneta Langerová, Marpo, Visací zámek, Horkýže Slíže, Kryštof nebo Tři sestry.

Důležité informace o festivalu JamROCK a odpovědi na otázky

  • Místo konání: Ústecká ulice, Letohrad
  • Termín: první víkend v červnu
  • Žánr: Bez vymezení
  • Další informace: www.jamrock.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!