verze pro tisk

Klínovecký ski areál má nejmodernější lanovku a spoustu další zábavy

20. únor 2013

Ski areál Klínovec nedaleko Božího Daru je největším lyžařským střediskem Krušných hor. Nachází se na severním svahu jejich nejvyšší hory Klínovce, která svou výškou 1 244 metrů zaručuje ideální lyžařské podmínky po celou zimu. Přesto provozovatelé neponechávají nic náhodě a letos posílili zasněžovací systém, který se stará o 80% podíl technického sněhu v areálu, o pět vrtulových děl.

Zdejší pýchou je bezesporu nová čtyřsedačková lanovka Suzuki, nejmodernější v České republice. Doplňuje další čtyřsedačku, jednu trojsedačku, jednu dvojsedačku a sedm vleků, takže přepravní kapacita tu celkem dosahuje téměř deset tisíc osob za hodinu.

Milovníkům zimních radovánek se otvírají opravdu široké možnosti, jak si užít zimní radovánky. Sjezdaři si mohou vybrat z dvanácti kilometrů tratí všech obtížností, snowboarďáci a freelyžaři ocení snowpark s řadou nových překážek, běžkaři čtyři okruhy o celkové délce 30 km a nově i magistrálu do Horní Halže.

Hodně péče je tu věnováno nejmenším lyžařům, jelikož se učí v dětském skiparku s vlekem zdarma, děti do šesti let jezdí v celém areálu také zadarmo, do šestnácti let za dětské jízdné. Dospělé zase láká využití společného jízdného od dvoudenní jízdenky pro skiregion Klínovec-Fichtelberg (27 km tratí). A kdo ještě nemá dost, může využít sáňkařské dráhy a večerního lyžování.

Ski areál Klínovec je snadno dostupný po silnici č. 25 přes Jáchymov a Boží Dar, samozřejmostí je proto parkování na třech parkovištích pro 700 vozů zdarma.

Fotogalerie

fotogalerie Klínovec
fotogalerie Klínovec
[290x206 20 KB]

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!