verze pro tisk

Klínovecký ski areál má nejmodernější lanovku a spoustu další zábavy

20. únor 2013

Ski areál Klínovec nedaleko Božího Daru je největším lyžařským střediskem Krušných hor. Nachází se na severním svahu jejich nejvyšší hory Klínovce, která svou výškou 1 244 metrů zaručuje ideální lyžařské podmínky po celou zimu. Přesto provozovatelé neponechávají nic náhodě a letos posílili zasněžovací systém, který se stará o 80% podíl technického sněhu v areálu, o pět vrtulových děl.

Zdejší pýchou je bezesporu nová čtyřsedačková lanovka Suzuki, nejmodernější v České republice. Doplňuje další čtyřsedačku, jednu trojsedačku, jednu dvojsedačku a sedm vleků, takže přepravní kapacita tu celkem dosahuje téměř deset tisíc osob za hodinu. Těm se otvírají opravdu široké možnosti, jak si užít zimní radovánky. Sjezdaři si mohou vybrat z dvanácti kilometrů tratí všech obtížností, snowboarďáci a freelyžaři ocení snowpark s řadou nových překážek, běžkaři čtyři okruhy o celkové délce 30 km a nově i magistrálu do Horní Halže.

Hodně péče je tu věnováno nejmenším lyžařům, jelikož se učí v dětském skiparku s vlekem zdarma, děti do šesti let jezdí v celém areálu také zadarmo, do šestnácti let za dětské jízdné. Dospělé zase láká využití společného jízdného od dvoudenní jízdenky pro skiregion Klínovec-Fichtelberg (27 km tratí). A kdo ještě nemá dost, může využít sáňkařské dráhy a večerního lyžování.

Ski areál Klínovec je snadno dostupný po silnici č. 25 přes Jáchymov a Boží Dar, samozřejmostí je proto parkování na třech parkovištích pro 700 vozů zdarma.

Fotogalerie

fotogalerie Klínovec
fotogalerie Klínovec
[290x206 20 KB]

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!