verze pro tisk

Stezka korunami stromů Krkonoše, Janské Lázně

6. duben 2020

Třetí „rozhledna á la stezka“ v České republice vyrostla pod názvem Stezka korunami stromů Krkonoše na jižním okraji našeho nejvyššího pohoří. Nabízí nádherný rozhled, řadu adrenalinových atrakcí i naučnou expozici na téma kořeny stromů a mikrosvět půdy.

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází v nadmořské výšce 780 metrů asi 1 kilometr západně od Janských Lázní v Krkonoších. Dostanete se sem dobře osobním autem (po silnici č. 297 vedoucí dále do obce Černý Důl) i autobusem. Využít lze dvojici velkých parkovišť Hofmanky a Hofmanky II.

Stezka korunami stromů Krkonoše, ceník, atrakce a další rady

Krkonošská Stezka korunami stromů začala fungovat v červenci 2017 a koncepcí se hodně inspiruje u své starší sestry Stezka korunami stromů Šumava. Oproti ní je však větší a disponuje také bohatším zázemím. Dosahuje výšky 45 metrů, celkové délky 1 511 metrů a tobogán měří 80 metrů. Počítejte s tím, že společně s dětmi tady můžete strávit klidně i 2 hodiny.

Starají se o to nejen krásné výhledy na Krkonoše, ale i množství informačních cedulí o životě v lese, pozorovací místa, dalekohledy, interaktivní prvky či modely živočichů. Pod patou rozhledny se ukrývá podzemní jeskyně s plochou 400 metrů čtverečních se stálou výstavou o stromech, jejich kořenech a mikrosvětu půdy. Nechybí restaurace a obchod se suvenýry.

Důležité informace o Stezce korunami stromů Krkonoše a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: 9.30-19.00 (červen, červenec, srpen, září), 10- 18.00 (duben, květen, říjen), 10- 16.00 (leden, únor, březen, listopad, prosinec           )
  • Vstupné: dospělí 250 Kč, děti 190 Kč
  • Přístupnost: autem, autobusem, pěšky, bezbariérově (s kočárkem)
  • Nadmořská výška: 780 m n. m.
  • Adresa: Krkonošská č. ev. 350, 542 25 Janské Lázně
  • Poloha: 50°37′52″ s. š., 15°45′27,66″ v. d.
  • Webové stránky: Stezkakrkonose.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!