verze pro tisk

Strašidelný hrad Draxmoor

29. březen 2021

Jedinečná expozice plná magie, ježibab, rytířů, draků a dalších strašidel umístěná v působivém sklepení vytváří ze strašidelného hradu Draxmoor místo děsu, zábavy i ponaučení. Na první pohled hrůzyplné stavení zaujme děti i dospělé a umožňuje prožít nezapomenutelné odpoledne.

Strašidelný zámek Draxmoor děsí návštěvníky ve vísce Dolní Rožínka mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Velkým Meziříčím. Je to na východním okraji Českomoravské vrchoviny v kraji Vysočina. Dostanete se sem po silnici č. 385 od Nového Města na Moravě do Kuřimi u Brna, vlak zastavuje v sousední obci Rožná. Jenom kousek odsud se nachází hrad Pernštejn a zábavní parky Šiklův Mlýn a Centrum Eden.

Atrakce a historie strašidelného zámku Draxmoor

Palác hrůzy Draxmoor využívá budovu historické sýpky a pivovaru mezi zámkem Dolní Rožínka, zámeckým parkem a Návesním rybníkem. Pochází z 16. století, původně sloužila jako sýpka a pivovar, před znárodněním v roce 1945 patřila rodu Mitrovských a strašidelná expozice v ní funguje od začátku 21. století.

Strašidelně-fantastické útroby Draxmooru zahrnují 3D kino, bezbariérový výtah se strašidelnými efekty a přes jako živých 20 modelů odporných bubáků. Nechybí muzeum legend z Vysočiny, středověko-pohádkové tržiště ani stylová krčma s kouzelnou obsluhou, čarodějnými lektvary a dětským koutkem. Exteriér, kde se konají noční show, doplňuje informační kancelář a tajemná věž se vstupem do podzemí.

Důležité informace o strašidelném hradu Draxmoor a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: červenec, srpen 9.30–18, květen, červen, září (víkendy) 10–17 hod
  • Vstupné: dospělí 195 Kč, děti 130 Kč
  • Přístupnost: autem, autobusem, vlakem
  • Nadmořská výška: 500 m n. m.
  • Poloha: 49.4748125N, 16.2080864E
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!