verze pro tisk

Svatý Kopeček, nečekejte a čekujte, Češi

3. květen 2014

Svatý Kopeček je vyhlášeným poutním i výletním místem s věhlasem daleko přesahujícím hranice Olomouckého kraje. Nachází se na okraji Hrubého Jeseníku asi osm kilometrů od centra Olomouce a kousek od zoologické zahrady.

Základem celého areálu je barokní chrám Navštívení Panny Marie, monumentální poutní bazilika viditelná už z dálky z řady míst v celém regionu. Koná se tu celá řada bohoslužeb, ale také význačných akcí, křtů a svateb.

Okolí chrámu, se svou příjemnou parkovou úpravou, je také dějištěm mnoha slavností a poutí. K těm nejznámějším se řadí Radíkovské hody 27. dubna, svátek Navštívení Panny Marie 31. května, slavnost Těla a Krve Páně 22. června, slavnost Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna, Odpustkové slavnosti o dva dny později a slavnost Jména Panny Marie 12. září. A samozřejmě Vánoce a Velikonoce.

Chrám je zdarma otevřený každý den od 8:30 do 17 hodin. Dojet sem můžete autem, parkování je zajištěno na třech parkovištích, nebo městským autobusem linky číslo 11 z olomouckého Hlavního nádraží.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!