verze pro tisk

Technické muzeum Tatra Kopřivnice, auťáků dvě patra

13. březen 2020

Motorový vůz dobového rychlovlaku Slovenská strela, prototyp motorových saní, akrobatický dvouplošník Tatra 131 a další podivuhodné exponáty ukrývá Technické muzeum Tatra v Kopřivnici. Zevrubně se věnuje historii kopřivnické automobilky Tatra a nadchne nejen pány kluky.

Technické muzeum Tatra se nachází v Kopřivnici (okres Nový Jičín) v Moravskoslezském kraji, zhruba 30 kilometrů na jih od Ostravy. Lze u něj zaparkovat, ale dobře se k němu dostanete i pěšky z autobusového nádraží či železniční stanice Kopřivnice.

Staré a nové muzeum Tatra

Původně, od roku 1967, se dějinám „Tatrovky“ věnovalo Lašské muzeum (dodnes fungující). Samostatné muzeum Tatra se otevřelo 3. října 1997 v moderní budově s výstavní plochou 5 tisíc metrů čtverečních. Jeho součást tvoří i bohatě zásobený obchůdek se suvenýry a stálá výstava věnovaná Daně a Emilovi Zátopkovým.

V Technickém muzeu Tatra najdete nepočitatelně osobních a nákladních vozidel, návrhů, částí automobilů a jiných zajímavostí. Minout byste neměli první automobil habsburské říše„Präsident“ (1897), aerodynamické vozy, impozantní náklaďáky v čele se speciálem pro Rallye Dakar či poslední exkluzivní (tzv. vládní) limuzíny (1998).

Důležité informace o Technickém muzeu Tatra a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba věže: květen – září (út – ne 9-17), říjen – duben (út – ne 9-16)
  • Vstupné: dospělí 130 Kč, děti 90 Kč
  • Přístupnost: pěšky, autem, vlakem, bezbariérový vstup
  • Nadmořská výška: 350 m n. m.
  • Adresa: Záhumenní 367/1, 742 21 Kopřivnice
  • Poloha: 49°35′58,16″ s. š., 18°8′37,61″ v. d.
  • Webové stránky https://www.tatramuseum.cz

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!