verze pro tisk

Zábavní Centrum Eden, skutečný ráj poznání

9. červen 2021

Poučný a zábavný výlet do minulosti slibuje Zábavní Centrum Eden u Bystřice nad Pernštejnem. Prožijete v něm venkovské hospodaření v 19. století, projedete se na koni a interaktivní formou se seznámíte s řadou tehdy běžných činností. Na vaše ratolesti čeká dětské hřiště, bludiště, krmení zvířátek na farmě a spousta jiné zábavy.

Zábavní Centrum Eden najdete na jihozápadním okraji Bystřice nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou. Zdejší lokalita zvaná Nový Dvůr leží jenom kousek od vlakové stanice Bystřice nad Pernštejnem a od hlavní silnice č. 388 z Bohdalova do Rovečného. Je to na severovýchodě kraje Vysočina, asi 50 kilometrů od Brna a 60 kilometrů od Jihlavy.

Co zažijete v Centru Eden u Bystřice nad Pernštejnem

Areál Zábavního Centra Eden zahrnuje tři části. Panský dvůr seznamuje návštěvníky prostřednictvím pivovaru, lékárny, správcovského bytu nebo kovárny s panským životem v minulosti, děti nadchne Příběh půdy s krtincem. Na život na venkově se naopak zaměřuje Horácká vesnice s replikami domů, mlýna či pazderny kolem návsi a kapličky. Ekopavilon se věnuje úsporám energie při využití moderních technologií.

Původně stál místo Zábavního Centra Eden školní statek. Jeho provoz začal v březnu roku 2015. Návštěvníci můžou vyzkoušet lidová řemesla, výrobu různých produktů nebo se zúčastnit víkendových tematických akcí jako Slavnosti moravského uzeného. Na centrum navazuje Pohádková alej Lužánky se sochami pohádkových bytostí, dětské lanové hřiště a Park miniatur s kopií údolí Svratky a třicítkou modelů hradů, klášterů a jiných památek.

Důležité informace o Zábavním Centru Eden a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: denně od 9.30 do 18.00 hod (červenec, srpen), víkendy a svátky (květen, červen), víkendy (září)
  • Vstupné: dospělí 150 Kč, děti 100 Kč
  • Přístupnost: autem, autobusem, vlakem
  • Nadmořská výška: 550 m n. m.
  • Poloha: 49.5155208N, 16.2475081E
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!