verze pro tisk

Zdolat Bobek a pohlédnout do Slovenska

9. září 2014

Až někdy v létě pojedete do Beskyd a rádi byste se vyhnuli procesím na Lysé Hoře a na Radhošti, vrch zvaný Bobek je pro vás tím nejideálnějším místem. Po jeho zdolání se vám totiž naskytnou nádherné výhledy nejen na panorama Beskyd, ale také dohlédnete až na slovenské Tatry.

Kopec Bobek se řadí do Klokočovské hornatiny. Nachází se na samotných česko-slovenských hranicích. Nepatří mezi nejznámější v Beskydech a máte velkou šanci, že se na něm ocitnete sami.

Jak se dostat na Bobek v Beskydech

Na výlet na Bobek se nejlépe dostanete autem. Když projedete všechny Bečvy, pokračujte po silnici do obce Bílá, kde se dá zaparkovat. Modré turistické značení vás pak již povede strmými svahy a lesy až na volné prostranství na vrcholu kopce Bobek, do výšky 855 metrů nad mořem. Teď už se stačí pouze usadit a kochat se výhledy na všechny strany. Za hezkého počasí lze opravdu spatřit nejvyšší vrcholy slovenských velehor.

V beskydském okolí můžete ještě navštívit známou rozhlednu na hraničním přechodu Bumbálka nebo nedalekou vodní nádrž Šanci.

Důležité informace o Bobku a odpovědi na otázky

  • Otevírací doba: bez omezení
  • Přístupnost: pěšky
  • Nadmořská výška: 871 m n. m.
  • Adresa: Bobek, Bílá
  • Poloha: 49°25′59″ s. š., 18°29′25″ v. d.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!