verze pro tisk

Luhačovice

3. říjen 2022

Lázeňské město Luhačovice získalo slávu díky svým minerálním pramenům (celkem šestice pramenů přírodních a desítky navrtaných) v čele s pramenem Vincentka. Za zdravím sem jezdí pacienti s nemocemi dýchacího ústrojí, trávením a obezitou.

Luhačovice se nacházejí v jižní části Zlínského kraje pod kopci chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, východně od Uherského Hradiště a západně od hranice se Slovenskem. Jedná se o centrum národopisné oblasti Luhačovské Zálesí na pomezí Valašska a Slovácka. Dostanete se sem po hlavní silnici č. 492 (směr Vizovice a Uherský Brod). Do Zlína to je asi 25 kilometrů.

Kolonáda Luhačovice a další zajímavosti

Nejstarší písemná zmínka o Luhačovicích (německy Bad Luhatschowitz) pochází z roku 1412, vznik lázní se datuje do roku 1789 a městem se staly v roce 1936. Dnes jsou luhačovické lázně největší na Moravě a čtvrté největší v České republice.

Centrum lázeňského života v Luhačovicích představuje podlouhlá modernistická Kolonáda na Lázeňském náměstí v údolí říčky Šťávnice (Luhačovický potok) a okolní soustava hotelů. Ve městě dále najdete kostel svaté Rodiny, barokní zámek Luhačovice či dům Bedřicha Smetany v secesním slohu s kubistickými prvky.

Důležité informace o Luhačovicích a odpovědi na otázky

  • Nadmořská výška: 250 m
  • Dostupnost: autem, vlakem
  • Poloha: 49°5′59″ s. š., 17°45′27″ v. d.
  • Webové stránky

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!