verze pro tisk

Zajímavá místa a atrakce v Jižních Čechách

13. září 2015

Rybníky, lesy, vysoké hory, hrady a zámky, historická města: jih republiky je plný krásných míst, která si doslova říkají o návštěvu. Využijte široké nabídky ubytování v Jižních Čechách, udělejte si pěknou dovolenou a z kraje pod Kletí poznejte to nejlepší.

Kdo má rád vysoké kopce, užije si spoustu pěkných výletů na Šumavě. Díky hotelům jako Club Canada, Frymburk nebo Vltava v okolí Lipenské přehrady jsou dobře dostupné jedinečná rozhledna Stezka v korunách stromů či zřícenina Vítkův kámen. Skvělé podmínky nabízí Lipenské jezero ke koupání, k dispozici je řada cyklotras a v zimě i skiareál Lipno.

Za největšími pamětihodnostmi Jihočeského kraje

Další oblastí, jako stvořenou k prázdninám ve stylu Julese Verna, je rybářské Třeboňsko. Pyšní se naším největším rybníkem Rožmberkem, lázeňskou Třeboní, zámkem v Jindřichově Hradci i vyhlášenými houbařskými revíry. Z hotelů Nežárka a Concertino je blízko také do polozapomenutých Novohradských hor a do romantické České Kanady, kterou protíná kouzelná úzkokolejná železnice.

Opomenout rozhodně nesmíte ani tři úžasná jihočeská města. Největší z nich jsou České Budějovice, jejichž centru dominuje náměstí Přemysla Otakara II. s vyhlídkovou Černou věží. Luxusní ubytování tady zajišťuje například hotel Budweis. Kousek od krajského sídla stojí zámek Hluboká nad Vltavou, perla nejenom Jižních Čech. Žádný div, že v jeho těsné blízkosti byly vybudovány hotelové komplexy Podhrad, Parkhotel a Relaxační a regenerační centrum RRC.

Nejnavštěvovanějším jihočeským městem je samozřejmě Český Krumlov, součást světového dědictví UNESCO. Ubytujte se v hotelu Old Inn, Růže nebo Zátoň sporthotel a obdivujte zachovalé, starobylé centrum, zámek s mostem nebo unikátní barokní divadlo.

Tábor vznikl v dobách husitských bouří (ostatně v jihočeském Trocnově se narodil i Jan Žižka, což připomíná velkolepý památník), dnes je však především smrští zajímavých památek. Hotel Dvořák zaujímají doslova strategickou pozici blízko věže Kotnov, staré radnice, nádrže Jordán či Granátové skály.

Všechny jihočeské magnety

Krásné Jižní Čechy, to je ovšem také vodní zámek Červená Lhota, Bechyně, malebná vesnice jihočeského baroka jako Žumberk či Tvrzice a historický Písek. Město nad řekou Otavou ukrývá náš nejstarší kamenný most a luxusní hotely America, Bílá růže a Biograf v něm čekají jenom na vás.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!