verze pro tisk

Zajímavá místa v Karlovarském kraji

21. prosinec 2014

Rozlohou nevelký, avšak přírodním a kulturním bohatstvím významný, takový je Karlovarský kraj. Páteří mu je řeka Ohře, majákem 1244 metrů vysoký Klínovec, pýchou západočeské lázně a pokrývkou husté lesy zabírající až polovinu jeho území. Vydejte se během ubytování na Karlovarsku za jeho lákadly, tipy na několik z nich najdete na následujících řádcích.

Nikdo asi nebude pochybovat, že nejznámějším místem kraje jsou Karlovy Vary, lázně světové proslulosti lákající nejen svým Vřídlem, nejteplejším termálním pramenem u nás. Téměř kultovního statutu dosáhla i zde vyráběná Becherovka, o níž se vše podstatné a ještě něco navíc dozvíte v Jan Becher Muzeu.

Vyzkoušejte víkendový pobyt na Karlovarsku a rozhlédněte se tady

Stejné oblibě se těší i Mariánské Lázně pyšnící se Zpívající fontánou, řadou krásných kostelů i trolejbusovou sítí. Spousta návštěvníků tak možná ani netuší, že si tady může prohlédnout unikátní sbírku miniatur tuzemských památek nazvanou Boheminium.

Za další raritu Karlovarského kraje lze považovat přírodní rezervaci SOOS s bahenními sopkami, prameny, vzácnou flórou a faunou, rašeliništi či expozicí zasvěcenou prehistorickému vývoji Země. Jen o kousek dál stojí Motýlí dům s expozicemi barevných krasavců včetně velkého skleníku.

Náš tip: Najděte si svůj luxusní hotel v Jižních Čechách.

Karlovarský kraj však ukrývá i nádherné zámky jako Loket a Bečov nad Teplou, rozhledny (např. Aberg na Doubské hoře či Krásenský vrch) i lyžařské areály (Klínovec). Jáchymov proslul těžbou stříbra, Aš je naše nejzápadnější město a Komorní hůrka naše nejmladší sopka.

Katalog luxusních hotelů v Karlovarském kraji si prohlédněte zde.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!